Przejazd kolejowy w Krasiejowie będzie remontowany

Mariusz Jarzombek
Przejazd kolejowy w Krasiejowie jest w fatalnym stanie. Sami mieszkańcy wsi cieszą się z jego remontu.
Przejazd kolejowy w Krasiejowie jest w fatalnym stanie. Sami mieszkańcy wsi cieszą się z jego remontu. Mariusz Jarzombek
Pomiędzy 25 a 28 listopada remontowany będzie przejazd kolejowy w Krasiejowie. To oznacza, że ruch pociągów na linii Krasiejów - Ozimek zostanie wstrzymany. Autobusowa komunikacja zastępcza będzie działać w dniach 26-27 listopada. Podróż na tej trasie wydłuży się zaledwie o kilka minut.

Komunikacja zastępcza jest konieczna, bo PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają przebudować przejazd kolejowy w Krasiejowie - tłumaczy Ireneusz Cieślik, naczelnik Działu Przewozów, Gospodarki, Eksploatacji i Utrzymania Taboru w Opolskim Zakładzie Przewozów Regionalnych. - Wprawdzie według dat remont zaplanowano na cztery dni, w rzeczywistości pasażerowie muszą przygotować się na komunikację zastępczą tylko przez dwa dni - dodaje naczelnik.

A to dlatego, że ekipy remontowe wejdą na teren robót 25 listopada wieczorem, po przejeździe ostatniego tego dnia pociągu. Remont zostanie zakończony wcześniej rano 28 listopada, zanim wyruszą na trasę pociągi.

Na linii pomiędzy Ozimkiem a Krasiejowem zostanie więc wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa w dniach 26-27 listopada.

- Do dyspozycji pasażerów będą dwa autobusy - wyjaśnia naczelnik Cieślik.
Odcinek, na którym leży remontowy przejazd znajduje się na trasie Opole - Częstochowa i Opole - Tarnowskie Góry.

Pierwotnie remont przejazdu zaplanowano już w sierpniu. Nie doszło wówczas do niego, bo wykonawca nie zebrał na czas wszystkich pozwoleń.

Teraz wszyscy są już gotowi do przeprowadzenia prac.

- Z remontu bardzo cieszą się także mieszkańcy samego Krasiejowa. Latem, kiedy przebudowę przejazdu odwołano, nie kryli oni swojego rozczarowania.

- Byliśmy zawiedzeni, bo ten przejazd rzeczywiście wymaga remontu. Jest strasznie dziurawy - tłumaczy Kazimierz Tarsa, sołtys Krasiejowa. - Właściwie samochód nie może tamtędy przejechać, kierowca musi go wręcz przetoczyć przez tory. Duża część mieszkańców wsi musi codziennie go pokonywać, stąd wiele osób na wieść o remoncie nie kryło swojego zadowolenia.

Sam remont nie spowoduje dużych opóźnień. Ozimek i Krasiejów leżą obok siebie, autobus szybko pokona więc odległość między miejscowościami. - Właściwie to autobus pojedzie równie szybko co pociąg - dodaje naczelnik Cieślik. - Dodatkowych kilku minut wymagać będzie jedynie przesiadka do autobusów.

Podróżni jadący pociągiem z Opola w kierunku Częstochowy lub Tarnowskich Gór będą więc normalnie dojeżdżać do stacji w Ozimku.

Tam muszą przesiąść się do autobusów, które zostaną podstawione dla nich przed budynkiem dworca. Po krótkiej podróży autobusy zawiozą pasażerów pod budynek stacji w Krasiejowie i tam podróżni przejdą do pociągów.

W drugą stronę przejazd odbędzie się w taki sam sposób.
Komunikacja zastępcza przewidziana jest tylko dla pasażerów pociągów spółki Przewozy Regionalne. Dla pociągów spółki Intercity (jadących w kierunku Częstochowy i np. Warszawy) przewidziano linię okrężna.

Z Opola będą one jeździły w kierunku Kędzierzyna-Koźla, a potem w stronę Lublińca i tam wrócą już na właściwą trasę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska