Automobilizm. Wielkie emocje podczas I rundy rajdu Kierowca roku

Klubowe
Krzysztof Zawadzki, by utrzymać trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ostatnie pół kilometra próby sprawnościowej przejechał na feldze. Klubowe
Pierwszym liderem klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu został Mariusz Grochalski z Niemodlina. Pilotowany przez Monikę Malinowską na hondzie crx wygrał pierwszą rundę zawodów w Prudniku.

Kolejna runda odbędzie się 27 maja w Nysie

Co ciekawe Mariusz Grochalski dotąd uczestniczył tylko w dwóch rundach, rozegranych w zeszłym roku.

22. edycję popularnych rajdów na Opolszczyźnie kierowcy amatorzy zainaugurowali w niedzielę. Rywalizacja była zacięta i dramatyczna. Drugie miejsce w "generalce" zajął reprezentant Automobilklubu Opolskiego Gracjan Grela (pilot Marta Momot) na peugeot 106.

- Walka o zwycięstwo w rajdzie w Prudniku toczyła się do ostatnich metrów - relacjonuje Stanisław Kozłowski z Automobilklubu Opolskiego, animator imprezy. - Na mecie różnica między pierwszym a drugim zawodnikiem wyniosła zaledwie 0,3 sekundy.

Kierowcy walczyli na 116-kilometrowej trasie. Mieli do pokonania 9 prób sprawnościowych, które były zlokalizowane na bocznicy PKP w Prudnik, żwirowni Skrzypiec oraz parkingu hotelu Karina w Pokrzywnej.

- Najbardziej widowiskowa próba była na żwirowni i zgromadziła też największą ilość kibiców - opowiada Kozłowski. - Kierowcy wykazali się niezwykłą ambicją i sportowym duchem walki. Krzysztof Zawadzki, by utrzymać trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ostatnie pół kilometra próby sprawnościowej przejechał na "kapciu".

Wyniki

Wyniki

Zwycięzcy poszczególnych klas pojemności silnika do 903: Jacek Szpilak (fiat cinquecento), AOpolski
1600: Mariusz Grochalski (honda crx), Niemodlin 2000: Krzysztof Zawadzki (vw golf III), AOpolski

Krzysztof Zawadzki, z pilotem Łukaszem Zawadzkim, reprezentuje Automobilklub Opolskiego i jechał volkswagenem golfem III.

W klasie gości (kierowcy z licencją rajdową) zwyciężył Teodor Stolarek (pilot Przemysław Pełchacz) z Ziębic na suzuki swift. To triumfator klasyfikacji generalne "Kierowcy roku" sprzed siedmiu lat. Potem zdobył licencję rajdową i startował z zawodowcami.

- W 2010 roku uległ wypadkowi podczas Rajdu Cieszyńskiego i to był jego pierwszy start po długiej przerwie - dodaje Stanisław Kozłowski. - W klasyfikacji generalnej zajął dobre czwarte miejsce.
W gronie pań wygrała Barbara Kraus ze Skoroszyc (honda crx, pilot Grażyna Kapałka).