Matura z matematyki 2012. Odpowiedzi i zadania [test - poziom podstawowy]

Dodano: 8 maja 2012, 9:02

Do egzaminu z matematyki kilka minut. Matura w ZSZ 1 w Strzelcach Opolskich.

Do egzaminu z matematyki kilka minut. Matura w ZSZ 1 w Strzelcach Opolskich. (fot. Radosław Dimitrow)

Ponad 422 tys. maturzystów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych zaczęło o godzinie 9.00 pisanie egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym.

- Jest spokojnie. Wszystko przebiega zgodnie z procedurami - powiedziała tuż przed rozpoczęciem egzaminu z matematyki rzeczniczka Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w środę.


Matura 2012 z matematyki. Odpowiedzi i arkusz pytań po egzaminie w serwisie EDUKACJA

Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Zdaje je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. W tej grupie znajdują się: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język mniejszości etnicznej, język regionalny (kaszubski), wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu.


Matura 2011 - arkusze, pytania i odpowiedzi
Matura 2010 - arkusze, pytania i odpowiedziCzas trwania egzaminu zależy od przedmiotu, który maturzysta zdaje, oraz od jego poziomu, np. egzamin z matematyki na poziomie podstawowym trwa 170 minut.


Matura 2012 - arkusze, pytania i odpowiedzi


We wtorek po południu przeprowadzony będzie egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej. Chęć zdawania tego egzaminu zadeklarowało 243 maturzystów: 121 chce zdawać egzamin na poziomie podstawowym, a 122 na poziomie rozszerzonym.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 25 maja. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, abiturienci muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Przeprowadzane są one w szkołach przez nauczycieli. Ta sesja egzaminacyjna zakończy się również 25 maja.

Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają jeszcze obowiązkowe egzaminy pisemne i ustne z języka narodowego.

Ci abiturienci, którzy nie mogą z przyczyn zdrowotnych lub losowych zdawać egzaminów pisemnych w wyznaczonych terminach, za zgodą dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych będą to mogli zrobić w dodatkowym terminie: między 5 a 21 czerwca.

Abiturient zda egzamin maturalny, jeżeli w części ustnej i części pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego otrzyma, co najmniej, 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z egzaminu z danego przedmiotu.

Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 21 sierpnia, a egzaminów ustnych - na 20-24 sierpnia.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • matura z matematyki 2012
  • matura z matematyki 2012 arkusz pytań
  • matura z matematyki 2012 odpowiedzi
  • matura z matematyki 2012 zadania
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.