Kolarstwo. Udane występy zawodników Wibatechu Ziemi Brzeskiej

Marcin Wolski dobrze spisał się podczas wyścigu na Mazowszu.
Marcin Wolski dobrze spisał się podczas wyścigu na Mazowszu. Sławomir Jakubowski
Powoli zbliża się do końca sezon na polskich szosach, który był debiutanckim dla pierwszej grupy zawodowej z naszego regionu.

Kolarze Wibatechu wykorzystują każdą okazję do ścigania się na krajowych imprezach.

W miniony weekend bardzo dobrze spisał się Marcin Wolski, który startował w kryterium “Kryształowe jabłko" w Broniszach na Mazowszu. Startujący tam mieli do przejechania 60 km podzielonych na 50 pętli liczących 1200 m, a zawodnicy zdobywali punkty na finiszach wybranych rund.

Rywalizację wygrał dość wyraźnie Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice), a drugie miejsce zajął Wolski. Gorszą wiadomością z Broniszy jest ta, że w wyniku kraksy złamania nogi doznał inny zawodnik Wibatechu - Paweł Krzywania.

Tymczasem mający za sobą udany sezon Andrzej Bartkiewicz rywalizował w wyścigu w Chojnowie koło Legnicy i tam okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej.

Starty w miniony weekend były kolejnymi udanymi Bartkiewicza i Wolskiego. Wcześniej brali udział w wyścigu szosami Zagłębia wokół Sosnowca. Tam Bartkiewicz zajął 2. miejsce (był najlepszy w kategorii młodzieżowców do 23 lat), a Wolski był czwarty.

Kolarze Wibatechu widoczni byli też na trasie wyścigu Tour de Rybnik. Trzecie miejsce zajął tam Łukasz Osiecki, a Andrzej Bartkiewicz był dziewiąty. W klasyfikacji młodzieżowej Osiecki został sklasyfikowany na 1., a Bartkiewicz na 3. pozycji.