Druhny z OSP Raszowa najlepsze w kraju!

Ireneusz Zieliński
Teraz strażacy szykują się na olimpiadę we Francji.
Teraz strażacy szykują się na olimpiadę we Francji. Ireneusz Zieliński
Takiego sukcesu jeszcze nie było. Na sześć drużyn, które wyjechały na ogólnopolskie zawody sportowo-pożarnicze, aż pięć z nich przywiozło ze sobą medale.

- Już samo to, że z powiatu strzeleckiego było na zawodach tylu strażaków, było dla organizatorów zaskoczeniem - mówi Józef Swaczyna, starosta strzelecki. - Natomiast to, że mundurowi pokazali się z najlepszej strony dowodzi, że w naszym powiecie mamy świetnie przeszkolonych i przygotowanych strażaków.

Ogólnopolskie zawody zorganizowane były w Białej Podlaskiej.

Strażacy mieli do wykonania dwa zadania polegające na rozwinięciu bojowym (węży gaśniczych) i sztafety z przeszkodami 8 razy 50 metrów.

Najlepiej na zawodach wypadli strażacy z Raszowej.

Drużyna kobieca powyżej 30. roku życia zajęła pierwsze miejsce, młodsze druhny uplasowały się na drugim miejscu, a mężczyźni zajęli trzecią pozycję w kraju.
- Do zawodów przygotowywaliśmy się od marca trenując po kilka razy w tygodniu - mówi Marcin Murlowski, prezes OSP Raszowa. - Wylaliśmy dużo potu na treningach, ale warto było.

Zawodowi strażacy ze Strzelec Opolskich (powyżej 30 lat) przywieźli z mistrzostw srebro, natomiast młodsi reprezentanci brąz. Drużyna z Kadłuba zajęła wśród drużyn OSP zajęła 5 miejsce.

Wyjazd drużyn na zawody wspierały finansowo nie tylko samorządy, ale także prywatni sponsorzy - w przypadku OSP Raszowa było to aż 12 podmiotów. Teraz strażacy znów będą potrzebować wsparcia. Mundurowi z Raszowej dostali bowiem prawo startu w międzynarodowej olimpiadzie pożarniczej, która będzie zorganizowana w Milhouse we Francji. Na wyjazd będą potrzebowali ok. 25 tys. złotych. To jedyni mundurowi z Opolszczyzny, którzy zakwaliwikowali się do międzynarodowych rozgrywek.