Oferty pracy dla studentów. Uniwersytet Opolski w portalu biurokarier.edu.pl

Redakcja
- Na tym portalu studentowi łatwiej będzie znaleźć pracę - przekonują Dominika Budzan i Aldona Salamon z Akademickiego Centrum Karier UO.
- Na tym portalu studentowi łatwiej będzie znaleźć pracę - przekonują Dominika Budzan i Aldona Salamon z Akademickiego Centrum Karier UO. Sławomir Mielnik
Internetowa baza zawierająca CV studentów i absolwentów oraz specjalne oferty pracy, dostępne tylko dla nich - tak działa portal biurokarier.edu.pl. Uniwersytet Opolski, jako czwarta uczelnia w Polsce, dołączył do tego projektu.

W portal biurokarier.edu.pl zaangażowane były dotąd trzy uczelnie - Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Rzeszowski. Od tego roku akademickiego Uniwersytet Opolski dołączył do tego serwisu.

- To duże ułatwienie dla studentów i absolwentów, którzy szukają pracy, ale także dla pracodawców poszukujących wykwalifikowanych pracowników. System umożliwia bowiem wyszukiwanie ofert pracy według wybranych parametrów, np. według znajomości języków obcych - mówi Łukasz Borecki z Akademickiego Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego.

Praca w Opolu - zobacz aktualne oferty

Na czym polega działanie portalu?

Osoby zainteresowane rejestracją, ze względu na ochronę danych osobowych, muszą wpierw osobiście zgłosić się do biura Akademickiego Centrum Karier. Następnie w serwisie udostępniane są informacje pochodzące z systemu USOS (Uniwersytecki System Obsługi Studiów), takie jak m.in. kierunek studiów, czy osiągnięcia w nauce. Na potrzeby serwisu dodano także zakładkę, w której zainteresowani mogą podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym.

- W ten sposób tworzy się CV, które jest bardzo wiarygodne dla pracodawcy - tłumaczy Łukasz Borecki. Dzięki rejestracji w systemie, studenci i absolwenci uzyskują dostęp do ofert pracy, praktyk czy staży, które dostępne są wyłącznie na tym portalu. System stwarza studentom więcej możliwości na znalezienie wymarzonej pracy, ponieważ zamieszczane oferty pochodzą z biur karier, działających przy czterech uniwersytetach zaangażowanych w projekt.

- Od października stopniowo przenosimy wszystkie oferty do portalu. Chcemy także przeprowadzić spotkania ze studentami i informować ich o zasadach działania systemu - zapowiada Łukasz Borecki.

To nie jedyne działania, jakie ACK planuje przeprowadzić w tym roku akademickim.
- Chcemy zorganizować co najmniej 39 bezpłatnych warsztatów i szkoleń prowadzonych przez praktyków z dziedzin doradztwa zawodowego, biznesu, prawa czy psychologii. Mają oni przygotować studentów do sprawnego poruszania się po rynku pracy - mówi Łukasz Borecki.

Przy ACK powstał także Punkt Pomocy Psychologicznej, Doradztwa Kariery i Doradztwa Zawodowego. Można tam porozmawiać z doradcą zawodowym, zbudować indywidualny plan kariery oraz uzyskać wsparcie psychologiczne.

Akademickie Centrum Karier zajmuje się również monitoringiem Karier Zawodowych Absolwentów. Dzięki temu uczelnia chce dostosować kształcenie do wymogów rynku pracy.

- Ponadto ACK UO zorganizuje, podobnie jak w poprzednich latach, Giełdę Pracy i Przedsiębiorczości, jest także współorganizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Opolu - wymienia Borecki.

Biuro ACK UO znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 31 i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska