Sport

Wach-Kliczko. Walka w RTL [online, na żywo, live]

Dodano: 8 listopada 2012, 11:50

Mariusz Wach jest czwartym Polakiem, który ma szansę na zdobycie zawodowego mistrzostwa świata w wadze ciężkiej. Według fachowców pochodzący z Krakowa pięściarz ma jednak minimalne szanse na zwycięstwo z Władimirem Kliczką w sobotę, 10 listopada w Hamburgu.

Stawką pojedynku są należące do Ukraińca mistrzowskie pasy federacji WBA, IBF i WBO oraz mniej prestiżowej IBO.

Niepokonany na zawodowych ringach Wach (bilans 27-0) do najważniejszego w życiu pojedynku przygotowywał się przez ostatnie pięć miesięcy. Zapewnia, że jest w życiowej dyspozycji. Jednak nigdy wcześniej nie walczył z rywalem choćby o zbliżonym poziomie do młodszego z braci Kliczków.

- W sobotę zobaczycie innego Mariusza Wacha, takiego, który chce odebrać wszystkie trofea Kliczce.
Jestem przygotowany na każdą ewentualność, nawet jeśli będzie konieczność rywalizowania na dystansie 12 rund - zapowiadał mierzący 202 cm wzrostu Polak, który przez ostatnie dwa miesiące przygotowywał się w Dzierżoniowie (Dolnośląskie).

Kliczko natomiast jak zwykle trenował w austriackim Going. Tym razem jednak bez swego legendarnego trenera Emanuela Stewarda, który 25 października zmarł w wieku 68 lat w wyniku choroby nowotworowej. Ukraińca trenował od 2004 roku.

- To będzie mój pierwszy pojedynek bez niego, ale wchodząc do ringu będę czuł obecność trenera. Wszystkie tytuły mistrzowskie wywalczyliśmy razem - stwierdził Kliczko, który zwycięstwo chce zadedykować Stewardowi. Obecnie jego głównym szkoleniowcem jest Johnathon Banks, ten sam, który przed paroma laty przegrał w Newark z Tomaszem Adamkiem.- To może być najtrudniejsza walka w karierze zawodowej Władimira. Wach to duży zawodnik, który zrobi wszystko, aby wygrać. Na pewno Polak będzie bardzo niebezpieczny - powiedział Banks.

Wach natomiast przygotowywał się pod okiem trenera Juana De Leona. Amerykański szkoleniowiec jest przekonany o sukcesie swojego podopiecznego.

- Jestem pewny, że Mariusz Wach wszystkich zszokuje swoją postawą w ringu i Polacy będą mieli mistrza świata - przekonywał De Leon.36-letni Władimir Kliczko, który nosi pseudonim ringowy "Stalowy Młot" odniósł 58 zwycięstw, w tym 51 przed czasem; trzy walki przegrał (wszystkie przed czasem). Ostatni pojedynek stoczył 7 lipca w szwajcarskim Bernie, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie Amerykanina Tony'ego Thompsona.

Z kolei Mariusz Wach ostatni pojedynek stoczył w marcu, kiedy pokonał przez techniczny nokaut w 6. rundzie Amerykanina Waltera Tyesona Fieldsa.

Natomiast Witalij Kliczko - posiadacz mistrzowskiego pasa WBC, wcześniej walczył z dwoma Polakami: Albertem Sosnowskim i Tomaszem Adamkiem. Obu znokautował w 10. rundzie tych pojedynków. Przed nimi o mistrzowski tytuł w "Królewskiej Dywizji" konkurował Andrzej Gołota (czterokrotnie przegrał).

W hali O2 World w Hamburgu, która pomieści ok. 16 tys. widzów wystąpi kilku polskich pięściarzy, m.in. były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz, który spotka się z Brytyjczykiem Rickiem Goddingiem.

Wach-Kliczko na żywo w RTL

Gala boksu z walką Wach-Kliczko będzie dostępna w Polsce w usłudze pay-per-view za 40 złotych w sieciach kablowych i platformach cyfrowych.

Pokaże ją także na żywo w niekodowanej wersji telewizja RTL.

RTL na platformie n dostępny jest na kanale 246 (z Hot Birda) oraz 560 (wersja z Astry). Kanał dostępny jest również na dekoderach Cyfry+ (k. 202) oraz Cyfrowego Polsatu (k. 248).

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Mariusz Wach
  • RTL online
  • RTL Wach
  • Wach Kliczko RTL
  • walka Wach Kliczko
  • Władimir Kliczko
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.