Sport

Wach-Kliczko. Gdzie oglądać walkę za darmo? [transmisja na żywo w RTL i pay-per-view]

Dodano: 10 listopada 2012, 9:04

Mariusz Wach w sobotę wieczorem w Hamburgu zmierzy się z Ukraińcem Władimirem Kliczką w pojedynku, którego stawką będą cztery pasy bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej. Zwycięstwo Polaka byłoby sensacją.

Przed Wachem o zawodowe mistrzostwo świata kategorii ciężkiej rywalizowało - bezskutecznie - trzech Polaków: Andrzej Gołota, Albert Sosnowski i Tomasz Adamek. Dwaj ostatni przegrali ze starszym bratem Władimira - Witalijem Kliczką.

Zdecydowanym faworytem jest Ukrainiec, do którego należą pasy superczempiona WBA (posiadaczem właściwego tytułu jest Powietkin), mistrza świata IBF i WBO oraz mniej prestiżowej IBO.

Wach-Kliczko. Walka w RTL [online, na żywo, live]

Mierzący 202 cm 33-letni Mariusz Wach późno trafił do pięściarstwa. W 2002 roku, w debiucie w mistrzostwach kraju, dotarł do półfinału, a po kilku miesiącach wystąpił w finale międzynarodowego turnieju im. Feliksa Stamma, ale nie dał rady Rosjaninowi Aleksandrowi Powietkinowi, który później został mistrzem olimpijskim oraz świata wśród amatorów, jak i zawodowców.

Sylvester Stallone na walce Wach-Kliczko!

Jesienią 2004 roku sięgnął po złoto MP w Poznaniu i podpisał zawodowy kontrakt z grupą Boxing Europe Andrzeja Gmitruka.

Kłopoty zdrowotne sprawiły, że przez siedem lat profesjonalnej kariery Wach stoczył niewiele więcej walk, niż Kliczko w ciągu dwóch. Polski "Olbrzym" jest niepokonany (27-0), ale w gronie jego rywali brakuje wielkich nazwisk, może poza Irlandczykiem Kevinem McBride'm, który nokautem zakończył karierę słynnego Mike'a Tysona.

W sobotni wieczór w Hamburgu, w najważniejszym pojedynku w karierze, Wach spotka się z trzy lata starszym Kliczką.

Noszący przydomek "Dr Żelazny Młot" pięściarz w wieku 20 lat był już mistrzem olimpijskim (Atlanta); wcześniej występował m.in. w Gwardii Warszawa (po paru latach do tego klubu dołączył Wach; trenował pod okiem Pawła Skrzecza).

Walka Wach-Kliczko. O wyniku zdecyduje kobieta!

Wach-Kliczko na żywo w RTL i ppv

Gala boksu z walką Wach-Kliczko będzie dostępna w Polsce w usłudze pay-per-view za 40 złotych w sieciach kablowych i platformach cyfrowych.

Pokaże ją także na żywo w niekodowanej wersji telewizja RTL.

RTL na platformie n dostępny jest na kanale 246 (z Hot Birda) oraz 560 (wersja z Astry). Kanał dostępny jest również na dekoderach Cyfry+ (k. 202) oraz Cyfrowego Polsatu (k. 248).

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Mariusz Wach
  • RTL online
  • RTL Wach
  • Wach Kliczko RTL
  • walka Wach Kliczko
  • Władimir Kliczko
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.