Taekwondo. Zawodnicy OKT zdobyli 15 złotych medali w Pucharze Polski

Klubowe
Adam Czapla w efektownym wyskoku, który dał mu złoto.
Adam Czapla w efektownym wyskoku, który dał mu złoto. Klubowe
Zawodnicy Opolskiego Klubu Taekwondo zdobyli 15 złotych medali w Pucharze Polski. W rywalizacji seniorów dwa mistrzowskie tytuły wywalczył Adam Czapla.

Reprezentant Opolskiego Klubu Taekwondo był najlepszym seniorem i zawodnikiem imprezy, która odbyła się w opolskim "Okrąglaku".

Adam Czapla zaczął udział w Otwartym Pucharze Polski od niepowodzenia w walkach przerywanych. Swoje starcie o strefę medalową przegrał, choć niemal przez całą walkę prowadził.

Jednak w ostatnich sekundach rywal zaskoczył naszego zawodnika i utrzymał przewagę. Czapla do kolejnych konkurencji przystąpił z niezwykłą koncentracją i determinacją.

- W walkach ciągłych na matę wszedł zupełnie inny Adam - opowiada Łukasz Rewieński, trener OKT. - "Przejechał się" po przeciwnikach jakby byli młodzikami.

Opolscy medaliści

dzieci: Zuzanna Dulik (3 złote), Szymon Guzowski (2 srebrne), Maciej Czajkowski (1s), Filip Majchrzak (1 brązowy), Jagoda Nawrocka (1z), Jacek Kozakowski (1z, 1s), Tomasz Jacheć (1z);
młodzicy: Mateusz Szymczykiewicz (1s), Paweł Junik (1s, 1b), Zuzanna Bereźnicka (1z), Dawid Wiśniewski (1b), Piotr Zieliński (1z, 1s), Dawid Czapla (1b), Błażej Płuciennik (1z);
kadeci: Patrycja Jałowiecka (1s), Filip Maksimczuk (2b), Jakub Kędziora (1z, 1s); > juniorzy: Paweł Junik (2s), Mathias Jambor (2s, 1b), Bartosz Chaduch (1z, 1b), Łukasz Chałdas (1z);
seniorzy: Jarosław Chłopecki (2s, 1b), Adam Czapla (2z), Natalia Cheba (1b), Natalia Waluś (1z, 1b).

W półfinale z Mironem Vitalią z Mołdawii opolanin zademonstrował gamę różnorodnych uderzeń, kończąc walkę obrotowym kopnięciem w kask rywala. Po zdobyciu złota w walkach ciągłych Czapla zdobył tytuł w technikach specjalnych.

- Już po pierwszym skoku Adama przeciwnicy pospuszczali głowy, a Mołdawianie pokiwali tylko na znak uznania - relacjonuje trener Rewieński.

Zawody rozgrywano w kilku kategoriach wiekowych, w których opolanie brylowali. Najlepszą młodą zawodniczką została Zuzanna Dulik, która okazała się bezkonkurencyjna aż w trzech konkurencjach. Zkolei najbardziej wyróżniającym się młodzikiem był Piotr Zieliński, który swoje bardzo dobre przygotowanie potwierdził zdobywając srebrny medal w walkach i złoty w technikach specjalnych.

Wklasyfikacji drużynowej Opolski Klub Taekwondo zajął 2. miejsce. Wygrał Orient Częstochowa, a 3. miejsce zajęło Krakowskie Centrum Taekwondo.