Dni Kluczborka 2013. Będą duże zmiany

Dodano: 26 grudnia 2012, 12:00 Autor:

Rozmowa z Grzegorzem Błażewskim, szefem wydziału promocji w kluczborskim Urzędzie Miejskim.
- Na stronie www.kluczbork.pl mieszkańcy mogą wybrać w głosowaniu zespoły na Dni Kluczborka - mówi Grzegorz Błażewski.

- Na stronie www.kluczbork.pl mieszkańcy mogą wybrać w głosowaniu zespoły na Dni Kluczborka - mówi Grzegorz Błażewski. (fot. Mirosław Dragon)

Sonda

Brak ankiety.

- Główne obchody Dni Kluczborka 2013 zostana zorganizowane 21-22 czerwca. Wprowadzacie duże zmiany w obchodach święta miasta?
- Będą to wyjątkowe Dni Kluczborka, ponieważ miasto będzie świętować jubileusz 760-lecia.

- Jak będzie wyglądała nowa formuła Dni Kluczborka?
- Będą trwać niemal cały tydzień. Główne obchody potrwają dwa dni: w piątek i sobotę (21-22 czerwca), natomiast chcemy rozpocząć imprezy już od niedzieli.

- Święto miasta trwające cały tydzień?!
- Codziennie chcemy zrobić 2-3 godzinną imprezę na Rynku. Chcemy też zrobić regaty żeglarskie na zalewie w Ligocie Górnej. Planujemy też zorganizowanie ulicznego biegu masowego na dystansie 5-10 kilometrów.

- Koncerty gwiazd będą na Rynku czy na stadionie?
- Gwiazdy zagrają w piątek i sobotę na stadionie. Natomiast na Rynku chcemy codziennie organizować plenerowe imprezy. W jeden dzień będzie to maraton zumby, w drugi dzień warsztaty taneczne. Będzie też akcja "Emeryci rządzą” ,a a winnym dniu "Przedszkolaki królują”. W piątek na Rynku będzie Opolski Jarmark Folkloru.

- Jakie gwiazdy zaprosicie do Kluczborka?
- Do końca roku chcemy podpisać umowy, ale jeszcze ostatecznie nie wybraliśmy zespołów. Mogę zdradzić, że rozważamy kilka kandydatur. Są to: Afromental, Enej, Maryla Rodowicz, Golec Orkiestra, Bracia Cugowscy, Robert Janowski, Pectus. Z tych kandydatów wybierzemy dwóch wykonawców. Jeden wystąpi w piątek, drugi w sobotę.

- Mieszkańcy również mogą decydować o wyborze zespołów?
- Na stronie internetowej www.kluczbork.pl głosiliśmy dwie sondy. Internauci mogą wybierać zespoły, które wystąpią jako supporty przed gwiazdami, a także wykonawców na Kluczborską Scenę Muzyczną.

- Co to jest Kluczborska Scena Muzyczna?
- To nazwa koncertu, który odbędzie się w piątek na stadionie. Zaprezentują się na nim zespoły z Kluczborka i okolic. Zespoły mogą się zgłaszać do nas mailowo pod adresem pr@kluczbork.pl Głosować można do 13 stycznia. Po pierwszym dniu głosowania mieliśmy ponad tysiąc oddanych głosów! Wybierzemy maksymalnie 3 grupy muzyczne. Zespoły z Kluczborka wystąpią przed gwiazdą wieczoru. Podczas imprezy na stadionie będą też bloki Kluczborskiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury, biesiada dla seniora, zabawa taneczna i dyskoteka.

- Ile będą kosztować bilety na koncerty na stadionie?
- Tak samo ja w zeszłym roku 5 zł. Rodziny wielodzietne z kartą “Kluczbork dla Rodziny+” i seniorzy z kartą “Gmina Kluczbork dla Senora” będą mieli ponadto 50-procentową zniżkę.

Czytaj więcej o:
  • Dni Kluczborka
  • koncerty Kluczbork
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz rządy starosty kluczborskiego Piotra Pośpiecha?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 332.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.