Jesteś tu: Strona główna Sport Piłka nożna Piłka nożna - IV liga Artykuł

IV liga: Chemik Kędzierzyn-Koźle [skarb kibica]

Dodano: 15 marca 2013, 13:30 Autor:

W zespole beniaminka wiosną szczególnie imponująco będzie wyglądała linia defensywna, ale i z przodu ma kim postraszyć. W efekcie może zaatakować pozycję dającą awans.

Najwięcej zimą zyskała obrona. Warunki gry w klubie ustalił doświadczony stoper Rafał Jakubczak (Piotrówka), a także inny “wyjadacz” Piotr Michoń z Victorii Chróścice. Ta dwójka wraz z Michałem Piwowarem i Albertem Semeniukiem mogłaby stanowić o sile niejednego zespołu z wyższej klasy rozgrywkowej. Nową twarzą będzie też ofensywny skrzydłowy Tomasz Księski z Walc oraz Radosław Grosiak z Po-Ra-Wia Większyce.
- Gdyby jeszcze udało się pozyskać dobrego rozgrywającego, to byłbym w pełni zadowolony - przyznaje trener Maciej Lisicki. - Ale i tak mam zespół mocniejszy, doszło dwóch doświadczonych obrońców, a kilku zawodników ma papiery na granie. Choć runda rewanżowa się jeszcze nie zaczęła, to po walkowerach dla TOR-u już zbliżyliśmy się do lidera. Jeżeli utrzymamy tę tendencję w pięciu pierwszych kolejkach to powalczymy o awans. Mnie i piłkarzy interesuje walka o najwyższy cel, a jak będzie nim awans to czemu nie. Choć zdaję sobie sprawę, że to byłby początek starań o III ligę.

Wspomniana czwórka nowych graczy ma zastąpić czwórkę, której kibice z Kędzierzyna-Koźla już nie zobaczą w barwach Chemika. Rafał Kapica wraca do Sławięcic Kędzierzyn-Koźle, Piotr Szczudrawa przenosi się do Otmętu Krapkowice, Łukasz Dyl szuka klubu, a w Młodej Ekstraklasie w barwach Piasta Gliwice będzie występował Bartosz Adamus. Piłkarze pod okiem trenera Macieja Lisickiego trenowali trzy-cztery razy w tygodniu w siłowni, na orliku oraz na boisku ze sztuczną murawą w Prószkowie.

Mecz kontrolne “Chemików”: Unia Krapkowice (2-1), Stal Brzeg (1-1), Rafako Racibórz (2-2), Pomologia Prószków (2-4), OKS Olesno (1-0), Racławia Racławice Śl. (3-1), Górnik Wesoła (1-3), Swornica Czarnowąsy (1-2), Polonia Głubczyce (2-1).

Klub
Adres: 47-220 Kędzierzyn-Koźle, ul. Królowej Jadwigi 10
Telefon: 77 472 31 38
Stadion: 3000 miejsc (1700 siedzących)
Barwy: niebiesko-biało-czerwone
Prezes: Piotr Niewadzisz . Kierownik drużyny: Mirosław Biniecki. Trener: Maciej Lisicki.

Kadra
Bramkarze: Michał Kuchta (91), Tomasz Olszewski (88).

Obrońcy: Tomasz Browarski (88), Łukasz Jaciuk (83), Rafał Jakubczak (81), Piotr Michoń (84), Klaudiusz Paterok (73), Michał Piwowar (84), Sylwester Semeniuk (92).

Pomocnicy: Michał Dziewulski (93), Radosław Grosiak (88), Tomasz Hejduk (78), Tomasz Kiel (78), Tomasz Księski (89), Kamil Kuchta (94), Dawid Łapszyński (88), Mateusz Sadyk (87), Bartłomiej Witamborski (95), Kacper Zbroiński (96).

Napastnicy: Andrzej Machulak (88), Kamil Szafarczyk (93), Przemysław Węgier (82).

Przybyli: Księski (Walce), Michoń (Victoria Chróścice), Jakubczak (Piotrówka), Grosiak (Po-Ra-Wie Większyce), Worek, Jaremko (obaj z drugiej drużyny), K. Kuchta (Odra Kędzierzyn-Koźle - jesienią).

Ubyli: Rafał Kapica (Sławięcice Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Adamus (Piast Gliwice - Młoda Ekstraklasa), Piotr Szczudrawa (Otmęt Krapkowice), Mateusz Bieniasz (Victoria Cisek), Łukasz Dyl (szuka klubu), Wojciech Worek, Szymon Jaremko (obaj do drugiej drużyny), Adam Ryzner (do drużyny juniorów).

Czytaj więcej o:
  • 4 liga opolska
  • Chemik Kędzierzyn-Koźle
  • opolski skarb kibica
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

IV liga: Sparta Paczków [skarb kibica]

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.