Jesteś tu: Strona główna Rozmaitości Artykuł

Piersi mają już następcę Pawła Kukiza. To Adam Asanov

Dodano: 18 marca 2013, 8:20 Autor:

Adam Asanov został nowym wokalistą zespołu Piersi.
Piersi w nowym składzie, od lewej: Zbigniew "Dziadek” Moździerski, Marcin "Manio” Papior,  Adam "Asan” Asanov, Marek "Mały” Kryjom, Adam Kłos.

Piersi w nowym składzie, od lewej: Zbigniew "Dziadek” Moździerski, Marcin "Manio” Papior, Adam "Asan” Asanov, Marek "Mały” Kryjom, Adam Kłos. (fot. Marcin Perła)

Kiedy kilka tygodni temu Paweł Kukiz, po 28 latach wspólnego grania ogłosił, że opuszcza "Piersi”, żeby iść swoją drogą, fani zespołu zaczęli spekulować, kto zastąpi charyzmatycznego wokalistę.

Teraz już wiadomo, że zespół wspomoże 36-letni Adam "Asan” Asanov, grający w formacji "Haratacze”.

- Nie będę wierną kopią Pawła Kukiza, bo to niemożliwe, ale dam z siebie wszystko - zapewnia "Asan”. - Mogę powiedzieć jedno, że zawsze byłem blisko "Piersi”, a te utwory są we mnie od zawsze. Pierwszy raz zetknąłem się z nimi bezpośrednio, gdy miałem 14 lat, wtedy zespół przyjechał do mojego rodzinnego Rzeszowa. Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę z nimi grał...

Ze współpracy z nowym wokalistą zadowolony jest Zbyszek Moździerski "Dziadek”, basista i współzałożyciel "Piersi”, który grał z Kukizem od początku.

- Sytuacja może przypominać rozstanie z żoną po trzydziestu latach małżeństwa - mówi szczerze "Dziadek” o odejściu Kukiza. - Byliśmy razem od pierwszego naszego Jarocina, razem szukaliśmy swojej muzycznej drogi. Poza tym każdy zagrany koncert, dźwięki i tłumy fanów cementują zespół. Budowały wspólne sukcesy i porażki, ale jak popatrzeć na świat muzyki, to nie pierwszy ani nie ostatni raz wokaliści i muzycy odchodzą z zespołów...

Moździerski podkreśla, że zespół będzie grał nadal część starych utworów. - Dla naszych fanów chcemy być nadal tymi samymi "Piersiami”, charakterystycznym zespołem z Opolszczyzny - dodaje "Dziadek”.

Do zespołu dojdzie też nowy gitarzysta, 36-letni Adam Kłos, muzyk sesyjny, który dotychczas grał z Jackiem Stachurskym. - "Piersi” to gigantyczna marka, gra z takimi muzykami to wielka satysfakcja, więc ani przez chwilę się nie zastanawiałem nad ich propozycją - mówi Adam Kłos. - Poza tym perkusista z "Piersi” jest moim sąsiadem, więc znamy się od zawsze...

Reszta składu pozostaje bez zmian, a zespół od kilku tygodni pracuje nad nową płytą "Piersi i Przyjaciele 2”, którą nagrywają z Pawłem i Łukaszem Golcami (Golec uOrkiestra), Tomkiem "Lipą” Lipnickim, Jackiem "Dżej Dżej” Jędrzejakiem, GrubSonem i Andrzejem Nowakiem ze Złych Psów (TSA).

Czytaj więcej o:
  • Adam Asanov
  • Paweł Kukiz
  • Piersi
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

American Horror Story - tajemnice trzeciej serii ujawnione!

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.