Prokuratura sprawdza firmę PTS SA. Kilkadziesiąt osób czuje się oszukanych

Dodano: 23 marca 2013, 9:00 Autor:

Kilkadziesiąt osób z powiatów prudnickiego i nyskiego doniosło do prokuratury na wrocławską firmę telekomunikacyjną Polska Telefonia Stacjonarna (PTS SA).
Karol Licznar z Prudnika zgłosił na policji próbę oszustwa.

Karol Licznar z Prudnika zgłosił na policji próbę oszustwa. (fot. Krzysztof Strauchmann)

Karol Licznar z Prudnika jako jeden z pierwszych zgłosił sprawę policji. We wrześniu ubiegłego roku jego żona odebrała telefon z propozycją zawarcia nowej umowy telekomunikacyjnej z niższym abonamentem. Była przekonana, że dzwoni ktoś z Telekomunikacji Polskiej (TPSA - Orange), dlatego bez wahania podała z dowodu wszystkie dane personalne męża, który jest abonentem.

Dopiero po miesiącu pan Karol dowiedział się, że faktycznie dzwoniono z wrocławskiej firmy Polska Telefonia Stacjonarna (PTS SA), która w jego imieniu wypowiedziała jego umowę z TP SA. Nieco później wrocławski operator zaczął przysyłać Licznarowi pierwsze rachunki za telefon. Tymczasem on konsekwentnie twierdzi, że nie podpisał żadnej umowy, nie było u niego żadnego kuriera, a cała sprawa jest próbą oszustwa, o czym zawiadomił policję.

Przed tygodniem Karol Licznar otrzymał wreszcie pismo z wrocławskiej firmy telekomunikacyjnej, potwierdzające że “jego” umowa została anulowana w związku z nieuczciwym postępowaniem ich pracownika, a on sam nie będzie ponosił żadnych kosztów.

- Wcześniej firma z Wrocławia sprzedała mój rzekomy dług firmie windykacyjnej, która już straszy mnie sprawą sądową - opowiada Karol Licznar. - Mam nadzieję, że oni też dadzą mi teraz spokój.

Działalność PTS SA sprawdza już Prokuratura Rejonowa Wrocław Stare Miasto. Prokuratorzy z Prudnika przekazali jej kilkadziesiąt doniesień od osób z powiatu prudnickiego i nyskiego, które uważają się za oszukane.

- Dzwoniono do wielu osób sugerując, że to oferta niższego abonamentu z TP SA - mówi prok. Klaudiusz Juchniewicz. - Część poszkodowanych nieświadomie zgodziła się i podpisała umowę. Część twierdzi, że niczego nie podpisała, a ich podpisy zostały sfałszowane.

Śledczy będą badać, czy telemarketerzy firmy specjalnie wprowadzali klientów w błąd i kto dopuścił się fałszowania podpisów.

Firma zapewnia, że dba o najwyższe standardy pracy swoich telemarketerów.

Czytaj więcej o:
  • prokuratura prudnik
  • PTS SA
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w Prudniku trudno znaleźć pracę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 320.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.