Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Nysa Artykuł

Dni Nysy 2013. Wystąpią Ewa Farna i Małgorzata Ostrowska

Dodano: 6 kwietnia 2013, 12:13 Autor:

Zaplanowane na 24 - 26 maja Dni Nysy znów będą w rynku. Na scenie zobaczyć będzie można m. in. Ewę Farną i Małgorzatę Ostrowską.

- Co to za Dni Nysy?! Żadnej gwiazdy, mało miejsca i atrakcji. Lipa! Lepiej było na stadionie - takie komentarze słychać było wśród mieszkańców (najczęściej młodych) po ubiegłorocznych Dniach Nysy, kiedy to samorządowcy postanowili odświeżyć nieco formułę święta, rezygnując z wielkiego spędu na stadionie miejskim na rzecz bardziej kameralnej imprezy w rynku.

Pomimo licznych głosów krytyki, sympatyków alternatywnego miejsca świętowania nie brakowało. Gminnym włodarzom zależało bowiem na aktywizacji śródmieścia: przeniesienie najważniejszego w roku święta do samego serca Nysy miało sprawić, że zabawa będzie bardziej widoczna i dostępna dla mieszkańców.

Dlatego w tym roku zaplanowane na 24 - 26 maja Dni Nysy znów będą w rynku. Organizatorzy postanowili jednak posłuchać głosu ludu i w rozliczne występy lokalnych wykonawców (m.in. Electric i Horyzont), wpletli również gwiazdy polskiej estrady.

I tak w sobotę na scenie zobaczyć będzie można Ewę Farną, a w niedzielę - Małgorzatę Ostrowską.

Dzieci również mogą liczyć na sporą porcję atrakcji. W niedzielę szykuje się dla nich specjalny blok występów, a przez cały weekend na ulicy "zamkniętej” będą mogły brać udział w rozlicznych zabawach.

- Ponadto, w związku z obchodami XX-lecia współpracy partnerskiej Nysy i Ludinghausen, program artystyczny uświetniony będzie koncertem zespołów niemieckich: rockowego Royal Incest w piątek, a w sobotę zespołu country Storksbergers Riesen - wylicza wiceburmistrz Aleksander Juszczyk. - Wysłuchać będzie można również coverów Michaela Jacksona oraz Republiki.

Ze specjalnie przygotowanym programem wystąpi także big-band Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie połączony z artystami big-bandu z Ludinghausen.
Nie zabraknie również rozgrywek sportowych i pokazu sztucznych ogni.

Czytaj więcej o:
  • dni nysy 2013
  • Ewa Farna
  • Małgorzata Ostrowska
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy nyskie ulice są bezpieczne dla pieszych?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 62.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.