Dr Jolanta Królczyk jedzie do Doliny Krzemowej

Dodano: 9 kwietnia 2013, 13:30 Autor:

Doktor Jolanta Królczyk, jako jedyna opolanka, została stypendystką rządowego programu stażowego. Teraz pojedzie do Doliny Krzemowej.
- Cieszę się, że będzie mi dane od Amerykanów uczyć się przedsiębiorczości. Oni mają zupełnie inne podejście do biznesu. Nie zrażają się tak łatwo - mówi Jolanta Królczyk.

- Cieszę się, że będzie mi dane od Amerykanów uczyć się przedsiębiorczości. Oni mają zupełnie inne podejście do biznesu. Nie zrażają się tak łatwo - mówi Jolanta Królczyk.

Celem projektu "Top 500 Innovators” jest wyłonienie najlepszych polskich młodych naukowców i wysłanie ich na dwumiesięczne staże do najbardziej prestiżowych ośrodków naukowych świata. Mają tam obserwować pracę zagranicznych firm zajmujących się komercjalizacją wyników badań.

W konkursie mogli brać udział przedstawiciele uczelni, instytutów badawczych, instytutów PAN i centrów transferu technologii z całej Polski.

Dr inż. Jolanta Królczyk znalazła się gronie 116 finalistów, reprezentujących 63 polskie placówki naukowe. Jest jedyną reprezentantką Opola (wśród finalistów znalazła się również przedstawicielka Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia” z Kędzierzyna-Koźla).

- Bardzo się cieszę, że udało mi się dostać do projektu. Przede wszystkim dlatego, że będę mogła poznać inne osoby, które z pasją realizują swoje plany zawodowe. Najbardziej interesuje mnie ich podejście do innowacyjności. No i w Kalifornii mnie jeszcze nie było - mówi dr inż. Jolanta Królczyk.

Swój staż pani doktor będzie odbywała w University of California w Berkeley w USA, w Dolinie Krzemowej. Pojedzie tam w październiku.

- Dziewięciotygodniowy program ma charakter szkoleniowy. Będziemy spotykali się z przedstawicielami różnych firm, ale też brali udział w zajęciach z zakresu współpracy z gospodarką, tworzenia biznesplanów, przywództwa czy negocjacji. Cieszę, że będzie mi dane od Amerykanów uczyć się przedsiębiorczości. Oni mają zupełnie inne podejście do biznesu. Nie zrażają się tak łatwo i jeśli coś im nie wyjdzie, szukają innego rozwiązania- mówi stypendystka.

Na co dzień dr inż. Jolanta Królczyk pracuje w Katedrze Techniki Rolniczej i Leśnej na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Jej zainteresowania naukowe dotyczą głównie sposobów mieszania pasz, ale ma też na swoim koncie opracowanie wielu projektów maszyn, które zastosowano w przemyśle.

Czytaj więcej o:
  • Dolina Krzemowa
  • Jolanta Królczyk
  • Politechnika Opolska
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Gdzie bawisz się w Opolu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 492.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.