Dr Jolanta Królczyk jedzie do Doliny Krzemowej

Anna Grudzka
Anna Grudzka
- Cieszę się, że będzie mi dane od Amerykanów uczyć się przedsiębiorczości. Oni mają zupełnie inne podejście do biznesu. Nie zrażają się tak łatwo - mówi Jolanta Królczyk.
- Cieszę się, że będzie mi dane od Amerykanów uczyć się przedsiębiorczości. Oni mają zupełnie inne podejście do biznesu. Nie zrażają się tak łatwo - mówi Jolanta Królczyk.
Doktor Jolanta Królczyk, jako jedyna opolanka, została stypendystką rządowego programu stażowego. Teraz pojedzie do Doliny Krzemowej.

Celem projektu "Top 500 Innovators" jest wyłonienie najlepszych polskich młodych naukowców i wysłanie ich na dwumiesięczne staże do najbardziej prestiżowych ośrodków naukowych świata. Mają tam obserwować pracę zagranicznych firm zajmujących się komercjalizacją wyników badań.

W konkursie mogli brać udział przedstawiciele uczelni, instytutów badawczych, instytutów PAN i centrów transferu technologii z całej Polski.

Dr inż. Jolanta Królczyk znalazła się gronie 116 finalistów, reprezentujących 63 polskie placówki naukowe. Jest jedyną reprezentantką Opola (wśród finalistów znalazła się również przedstawicielka Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" z Kędzierzyna-Koźla).

- Bardzo się cieszę, że udało mi się dostać do projektu. Przede wszystkim dlatego, że będę mogła poznać inne osoby, które z pasją realizują swoje plany zawodowe. Najbardziej interesuje mnie ich podejście do innowacyjności. No i w Kalifornii mnie jeszcze nie było - mówi dr inż. Jolanta Królczyk.

Swój staż pani doktor będzie odbywała w University of California w Berkeley w USA, w Dolinie Krzemowej. Pojedzie tam w październiku.

- Dziewięciotygodniowy program ma charakter szkoleniowy. Będziemy spotykali się z przedstawicielami różnych firm, ale też brali udział w zajęciach z zakresu współpracy z gospodarką, tworzenia biznesplanów, przywództwa czy negocjacji. Cieszę, że będzie mi dane od Amerykanów uczyć się przedsiębiorczości. Oni mają zupełnie inne podejście do biznesu. Nie zrażają się tak łatwo i jeśli coś im nie wyjdzie, szukają innego rozwiązania- mówi stypendystka.

Na co dzień dr inż. Jolanta Królczyk pracuje w Katedrze Techniki Rolniczej i Leśnej na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Jej zainteresowania naukowe dotyczą głównie sposobów mieszania pasz, ale ma też na swoim koncie opracowanie wielu projektów maszyn, które zastosowano w przemyśle.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska