Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Opole Artykuł

Uczniowie z Polanowic wygrali wojewódzki turniej motoryzacyjny

Dodano: 12 kwietnia 2013, 17:45 Autor:

Kamil Mazur, Łukasz Jóźwiak i Marcel Gruner świetnie spisali się w teście wiedzy o przepisach ruchu drogowego i równie dobrze poradzili sobie też z zadaniami praktycznymi. Reprezentacje 10 szkół z całego województwa rywalizowały dziś w Brzegu,
Uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością obsługi motorowerów. Na zdjęciu Adrian Dada z Technikum Samochodowego w Strzelcach Opolskich.

Uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością obsługi motorowerów. Na zdjęciu Adrian Dada z Technikum Samochodowego w Strzelcach Opolskich. (fot. Jarosław Staśkiewicz)

Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny organizuje Polski Związek Motorowy, a tegoroczne finały wojewódzkie rozegrano na terenie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.

Uczniowie musieli się wykazać m.in. wiedzą o przepisach, historii motoryzacji, sędziowie sprawdzali też ich umiejętności z obsługi motoroweru, czy płynnej jazdy samochodem.

Ta ostatnia konkurencja polegała na przejechaniu krętej trasy (w jak najkrótszym czasie) z zamontowanym na masce auta talerzem, na którym położono niewielką piłeczkę. Zbyt szybka jazda, gwałtowne zakręty albo ostre hamowanie kończyło się wypadnięciem piłki i punktami karnymi.

- Nigdy czegoś takiego nie trenowałem i byłem chyba bardziej zestresowany niż na egzaminie praktycznym na prawo jazdy - przyznawał Paweł Zmuda, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

Mimo to Paweł przejechał slalom bezbłędnie, utrzymując piłkę na talerzu. Podobnie jak większość uczestników, którzy postawili na płynność jazdy, a nie szybkość.

- Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie też z przygotowaniem do jazdy - tylko jedna osoba pojechała bez świateł - podkreślali sędziowie: Tomasz Mielnik, egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i młodszy aspirant Dariusz Rosiński z komendy policji w Brzegu.

- Widać, że niedawno zdawali egzaminy na prawo jazdy i mają dobre nawyki utrwalone na kursie - dodawał Dariusz Rosiński.

Najwięcej punktów w turnieju zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie - technikum w Polanowicach.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu (w składzie: Andrzej Haber, Denis Magosz, Paweł Zmuda), a trzecie reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu (Rafał Woźniak, Damian Mazur i Dawid Moroziński).

Czytaj więcej o:
  • mechanik opole
  • technikum Polanowice
  • turniej motoryzacyjny
  • word opole
  • zsb brzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Płatny wstęp na koncerty Dni Opole. To dobry pomysł?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 548.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.