Powiat głubczycki widziany z wody, lądu i powietrza. Wystawa w Głubczycach

Dodano: 15 kwietnia 2013, 14:00 Autor:

Klub "Na Skrzyżowaniu" głubczyckiego MOK-u gościł organizatorów i uczestników projektu zrealizowanego w ramach programu "Młodzież w działaniu".
Wczorajszy wernisaż podsumowujący całe przedsięwzięcie poprowadzili Jan Lotz i Lucyna Małodobra.

Wczorajszy wernisaż podsumowujący całe przedsięwzięcie poprowadzili Jan Lotz i Lucyna Małodobra. (fot. KB)

W niedzielne popołudnie odbył się wernisaż wystawy "Powiat głubczycki - ziemia, którą chcę ci pokazać". To uwieńczeni trwającego przez dwa miesiące projektu, w ramach którego młodzi ludzie poznawali ziemię głubczycką na kajakach, rowerach i z paralotni.

Całe przedsięwzięcie zainicjowała nieformalna grupa fotografów - amatorów "Aparazzi". To młodzież pochodząca z powiatu głubczyckiego. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach fotograficznych, których efekty można podziwiać na otwartej wczoraj wystawie. - Są to różne zdjęcia, ukazujące niezwykłe zakątki naszego powiatu, pejzaże, przyrodę, zabudowę, architekturę - mówił koordynator projektu, Jan Lotz.

- Najlepsze pomysły przychodzą spontanicznie, podczas luźnych spotkań - mówi współorganizatorka wystawy Lucyna Małodobra. - Właśnie podczas jednego z takich spotkań w gronie najbliższych przyjaciół podjęliśmy wspólne działanie, które zachęci młodzież do aktywnego spędzania czasu. Chcieliśmy też zwrócić uwagę na dobrodziejstwa i wartościowe czy też urokliwe punkty i miejsca, znajdujące się na tym terenie.

Uczestnicy na przełomie sierpnia i września poznawali historię powiatu, pływali kajakami, jeździli rowerami, latali paralotnią. - Nie chcieliśmy tracić czasu przed komputerami. Zamiast siedzieć na necie, odkrywaliśmy pejzaże w okolicach Branic, Rozumic, płynęliśmy rzeką Opawą, na zdjęciach staraliśmy się pokazać jej urok, podziwialiśmy nocą panoramę na pograniczu Bliszczyc i Krnowa. To wrażenia, których nie da się zapomnieć - dodawał koordynator projektu.

Rzeką przepłynęli około 30 km, z miejscowości Branice Zamek do Opawy. Na paralotni, którą latali w Nowych Gołuszowicach pod opieką instruktora, wznosili się w powietrze na wysokość ok. 30 metrów.

Wśród autorów fotografii wyłoniono trójkę zwycięzców, którzy otrzymali nagrody. Oprócz tego były dwa wyróżnienia. Pierwsze miejsce i nagroda - wysokiej klasy aparat fotograficzny, umożliwiający robienie zdjęć także pod wodą - powędrowało do Karoliny Byry.

Drugie miejsce zajął , który wygrał dysk zewnętrzny. Trzecie miejsce i bon o wartości 150 zł do zrealizowania w sklepie ze sprzętem elektronicznym trafiły do Julii Pleszki.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 20 osób. Na wystawie można podziwiać ok. 120 fotografii.

Nad całością pieczę sprawowali Jan Lotz, Lucyna Małodobra, Kinga Czop, Marcin Olejnik i Mateusz Surma.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowały: Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Głubczycach.

Czytaj więcej o:
  • 'wystwa
  • głubczyce
  • powiat głubczycki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy samorządy powinny przejąć głubczycki PKS?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 101.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.