Młodzi kartingowcy pojechali obiecująco

Archiwum
Na starcie do wyścigu Alan Lalak.
Na starcie do wyścigu Alan Lalak. Archiwum
Na bydgoskim torze odbyła się druga seria kartingowego Pucharu Easykart, w której dobrze spisali się młodzi zawodnicy opolskiego Hawi Racing Team.

Alan Lalak osiągnął najlepszy czas w oficjalnym treningu i tym samym wywalczył pole position. Nasz młodziutki kierowca nie zmarnował szansy i pewnie zwyciężył. Podobnie było w drugim wyścigu, w którym ponownie okazał się najlepszy. Nazajutrz Alan był 10., a następnie 2. W tej samej klasie E-60 dzielnie walczył Maksymilian Wąsowicz, który na torach kartingowych ciągle zbiera doświadczenie i z każdym startem radzi sobie coraz lepiej, w poszczególnych wyścigach zajmował miejsca 10, 8, 3 i 9.

Wyniki osiągnięte przez kartingowców w czterech wyścigach wyłoniły klasyfikację zawodów, którą wygrał Lalak, przed Maksymilianem Kozakiem i Patrykiem Sobczykiem (obaj Automobilklub Polski). Wąsowicz ostatecznie uplasował się na 7. miejscu. Dzięki zdobytym punktom przez Alana i Maksa Hawi Racing Team zajął 2. pozycję w klasyfikacji zespołowej, a w klasyfikacji sezonu z dużą przewagą liderem jest Lalak.

Na tym samym torze młodzi kierowcy rywalizowali w drugiej serii Pucharu ROK Cup Poland. W klasie Mini ROK Lalak, dla którego jest to pierwszy sezon startów w nowej klasie, gdzie rywalizuje ze starszymi i bardziej doświadczonymi kierowcami, od samego początku borykał się z problemami sprzętowymi. W pierwszym wyścigu był dopiero 21., a drugiego nie ukończył. Mechanikom udało się usunąć usterkę i od tego momentu w kolejnych wyścigach Lalak mógł zaprezentować swój duży już kunszt i nieprzeciętny talent. W trzecim wyścigu, startując z ostatniej pozycji, był już 11., a w czwartym, ruszając z 18. miejsca startowego, przekroczył linię mety jako czwarty zawodnik i zanotował najlepszy czas przejazdu okrążenia. Dzięki temu w klasyfikacji zawodów uplasował się na 13. pozycji.

Natomiast Dominik Cebulla z Automobilklubu Opolskiego ukończył zawody na 16. pozycji, zajmując w poszczególnych wyścigach miejsca 16, 14, 15 i 10. W Bydgoszczy zwyciężył Kacper Szczurek (TTSK K-TEAM Tarnów) przed Janem Antoszewskim (Automobilklub Wielkopolski) i Michałem Kasiborskim (Automobilklub Inowrocławski). W klasyfikacji sezonu Lalak jest 7., a Cebulla - 11.