Nowa droga powstaje między Rozmierką a Rozmierzą

Dodano: 16 czerwca 2013, 12:00 Autor:

Asfalt pojawi się na polach między Rozmierką a Rozmierzą. Do szczęścia zabraknie 200 metrów.

Drogowcy zaczną układanie asfaltu w Rozmierzy od strony ulicy Jemielnickiej. Będą przemieszczać się w stronę ulicy Polnej w Rozmierce. Obecnie biegnie tam nieutwardzona droga, z której korzystają przede wszystkim rolnicy dojeżdżający do pól.

Jazda samochodem nie jest tam możliwa ze względu na błoto i gigantyczne dziury. Po utwardzeniu drogi, nowy odcinek będzie stanowić spory skrót dla osobówek kursujących między Rozmierką a Rozmierzą (nowa droga będzie o blisko połowę krótsza od istniejącej).

Inwestycja nie rozwiąże jednak problemów mieszkańców kilku domów przy ulicy Polnej w Rozmierce, którzy od lat proszą, by gmina położyła asfalt przed ich posesjami - obecnie jest tam klepisko, a przed domami tworzą się ogromne kałuże.

Kłopoty mieszkańców to efekt ograniczeń nałożonych przez Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich, który wyłoży dotację na ten cel. Cały odcinek, który nadaje się do utwardzenia liczy ok. 1,2 km. Tymczasem samorządy mogły starać się o pieniądze z funduszu na drogi o maksymalnej długości 1 km.

- W związku z tym podzieliliśmy inwestycję na dwie części - tłumaczy Józef Kampa, wiceburmistrz Strzelec Opolskich. - W tym roku przy wsparciu dotacji położymy kilometrowy odcinek asfaltu od strony Rozmierzy, a w przyszłym roku planujemy utwardzić pozostałe 200 metrów przy domach. Innego wyjścia nie było, bo pieniądze w budżecie są ograniczone.Poinformowaliśmy o tym rozwiązaniu mieszkańców i sołtysów.

Gmina rozstrzygnęła już przetarg na budowę nowej drogi. Inwestycja pochłonie 450 tys. zł z czego dotacja wyniesie blisko 300 tys. zł.

Prace mają zakończyć się jesienią tego roku.

Czytaj więcej o:
  • droga Rozmierka Rozmierz
  • Rozmierka
  • Rozmierz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

wyniki głosowania
Liczba głosów: .

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.