Taekwondo. Filip Maksimczuk przywiózł z Łowicza olimpijski medal

klubowe
Filip Maksimczuk
Filip Maksimczuk klubowe
Filip Maksimczuk trzeci w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Na finałowe zawody zakwalifikowało się pięcioro reprezentantów Opolskiego Klubu Taekwondo.

Najlepiej zaprezentował się Filip Maksimczuk, który zajął 3. miejsce w dwuboju oraz był 7. w konkurencji poomsae. Paweł Junik uplasował się na 5. pozycji w dwuboju oraz skończył rywalizacji poomsae na 6. miejscu. 5. lokaty w walkach zajęli: Anna Mańkowska, Piotr Zieliński i Michał Wojda.

- Pomimo dobrego wyniku jaki osiągnął Maksimczuk, nie możemy być do końca zadowoleni ze startu naszych reprezentantów - ocenia trener OKT Łukasz Rewieński. - Mieliśmy dużą nadzieję na medale w poomsae i z niecierpliwością wyczekiwaliśmy walk. Jednak sukcesem okazało się miejsce w ścisłym finale.

Niepowodzenie w poomsae częściowo powetował sobie Maksimczuk, zajmując miejsce na podium w dwuboju. Bardzo dobrze poradził sobie w tak zwanej przeskokówce, zajmując 1. miejsce. Ponieważ w wyskoku nie wszedł do finału, to w klasyfikacji generalnej zajął 3. miejsce.

Bliski medalu w walkach był Piotr Zieliński. W rywalizacji o brązowy medal prowadził z przeciwnikiem z Poznania różnicą 6 punktów. Rywal doprowadził jednak do remisu 8:8 i potrzebna była dogrywka do pierwszego trafienia. Te zadał zawodnik z Poznania.

- Natomiast Ania i Michał w walkach dali z siebie wszystko, jednak medal był poza ich zasięgiem - dodał Rewieński.