Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Opole Artykuł

Opolanie chcą kąpieliska na kamionce Piast

Dodano: 19 lipca 2013, 5:30 Autor:

Opolanie chcą, aby na kamionce Piast powstało miejsce do kąpieli. Na razie wygląda jednak na to, że wyrobisko stanie się rajem dla nurków.
Urszula i Paulinka przyszły wczoraj posiedzieć na kamionką. - Strzeżone kąpielisko bardzo by się przydało, bo teraz na kąpiele jest tu zbyt niebezpieczne - oceniała ich mama Barbara.

Urszula i Paulinka przyszły wczoraj posiedzieć na kamionką. - Strzeżone kąpielisko bardzo by się przydało, bo teraz na kąpiele jest tu zbyt niebezpieczne - oceniała ich mama Barbara. (fot. Sławomir Mielnik)

Kamionka przy ulicy Wapiennej to dawne wyrobisko cementowni Piast. Jednocześnie to jedyna duża kamionka, gdzie miasto nie urządziło strzeżonego kąpieliska.

Mieszkańcy podnieśli ten problem na niedawnym spotkaniu z w ratuszu, które dotyczyło pomysłu likwidacji garaży nad brzegiem kamionki.

Inne spojrzenie na dawne wyrobisko mają nurkowie, dla których Piast jest dziś idealnym miejscem do nurkowania.

- To prawdziwa perła, dlatego w weekendy przyjeżdżają tu nurkować ludzie z województwa śląskiego czy dolnośląskiego - opowiada Leszek Kłonowski ze stowarzyszenia Diving-Ecology-Education. - Ze wszystkich kamionek w Opolu to Piast ma najbardziej przejrzystą wodę. Chcemy, aby nadal taka była i dlatego co roku organizujemy sprzątanie kamionki. Dodatkowo w tym roku jedno z zejść do wody zostanie przystosowane dla nurków. Pozyskaliśmy na ten cel dotację w wysokości 7 tysięcy złotych z urzędu miasta.

Alina Pawlicka Mamczura, rzecznik prezydenta Opola powiedział nam, że urzędnicy zastanawiali się nad utworzeniem kąpieliska na kamionce Piast.

Na ten temat rozmawiano z ratownikami z Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- I to oni zapowiedzieli nam, że nie ma możliwości utworzenia tam wydzielonego kąpieliska, nie ma również szans, aby objęli opieką cały akwen - przekonuje Pawlicka-Mamczura. - Niestety na tej kamionce brakuje odpowiedniej plaży i bezpiecznego zejścia do wody. Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić opolan na basen lub trzy inne kamionki, gdzie są ratownicy.

W czwartek nie wszyscy z tego zaproszenie skorzystali.

- Tam jest za duży tłok - mówiła nam pani Alina, która pływała na kamionce Piast.

Czytaj więcej o:
  • kąpieliska Opole
  • kamionka Piast
  • kamionki Opole
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

PKP uruchomiły przystanek Polska Nowa Wieś

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy strażnicy miejscy są bardziej widoczni na ulicach Opola?

wyniki głosowania
Liczba głosów: .

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.