Jesteś tu: Strona główna Sport Piłka nożna Piłka nożna - III liga Artykuł

III liga śląsko-opolska. Leśnica

Dodano: 7 sierpnia 2013, 11:03

O tym jak wielkie zmiany zaszły w klubie niech świadczy fakt, że z liczącej 22 zawodników w rundzie wiosennej kadry zostało tylko dziewięciu.

Większość z nich to byli podstawowi piłkarze. Do zmiany doszło też na stanowisku trenera. Po rocznej przerwie nastąpił powrót do sprawdzonego układu. Pierwszym trenerem jest Stanisław Wróbel, a pomagać mu będzie Marek Hanzel, który w poprzednim sezonie prowadził samodzielnie zespół.

Duet trenerski dwóch młodych szkoleniowców sprawdził się w sezonie 2011/12, kiedy to Leśnica była czołową ekipą III ligi. Teraz wydaje się, że z siedmiu ekip naszego regionu ma najlepszy skład.

Ubytki były duże, a tacy zawodnicy jak: Paweł Dyczek, Bartłomiej Gwiaździński,Dawid Nowak czy zwłaszcza Łukasz Moneta z powodzeniem stanowiliby o sile zespołu w zbliżającym się sezonie. Nie znaczy to jednak, że zespół jest personalnie słabszy.

Wydaje się, że wręcz przeciwnie. Z wypożyczenia do Ruchu Zdzieszowice wrócili: Tomasz Kasprzik, Sławomir Kierdal, Kamil Szyndzielorz i Denis Sotor. Grali w tym klubie z różnym skutkiem, ale trzeba pamiętać, że występowali o ligę wyżej. W Leśnicy byli natomiast wcześniej kluczowymi postaciami. Co prawda niespecjalnie sprawdził się w Zdzieszowicach Paweł Gamla, ale jego ogromne doświadczenie powinno być atutem młodego zespołu Leśnicy na boiskach III ligi.

- Mamy całkiem nowy zespół w porównaniu do poprzedniego sezonu, ale większość zawodników już ze sobą grała - mówi trener Wróbel. - Jeśli chodzi o zgranie zespołu, to nie powinno być z tym większych problemów. Personalnie wyglądamy nieźle, bo choć zespół jest młody, to zdecydowana większość zawodników z powodzeniem grała na poziomie III ligi. Problemem może być natomiast to, że kadra zespołu jest bardzo wąska. Mamy w klubie pewne kłopoty finansowe, co od razu przekłada się na sprawy kadrowe. Będziemy sobie więc musieli radzić w dość wąskim gronie. Dla zawodników to nie jest zła wiadomość, bo każdy na pewno dostanie szansę gry.

Gorzej wygląda to z perspektywy trenerów. Jedenastkę mamy dość silną, ale źle będzie jak się zaczną kartki czy kontuzje. Wtedy może być duży kłopot. Jeśli jednak one będą nas omijać, to stać nas na dobre wyniki.

Nasza grupa południowa jest jednak bardzo mocna. Są zespoły z czołówki poprzedniego sezonu: Stal Bielsko-Biała, Pniówek Pawłowice i Przyszłość Rogów. Solidnych wzmocnień dokonał beniaminek Nadwiślan Góra, a bardzo poważnie do tematu drużyny rezerwowej podchodzą też w Górniku Zabrze. Ciężko nam będzie rywalizować z tymi zespołami. Bardzo ważna będzie jesień, kiedy trzeba zrobić dużo punktów. Zimą jest dłuższa przerwa i będzie czas na ewentualne uzupełnienie kadry zespołu.

W ramach przygotowań Leśnica zagrała następujące sparingi: Walce (6-0), GKSII Katowice (5-0), Grunwald Ruda Śląska (2-2), Piast IIGliwice (2-0), Przyszłość Ciochowice (2-0), Unia Racibórz (2-0). Gole w nich strzelali: Sotor (5), Fedorowicz (4), Janczarek (3), Szyndzielorz (2), Gamla, Kierdal, Konacki, Kędzierski i M. Dyczek.

Klub

Adres: 47-150 Leśnica,
ul. Krasnowska 11,
Telefon: 604 469 011 (prezes).
Stadion: 1500 miejsc
(700 siedzących).
Barwy: żółto-niebieskie.
Prezes: Piotr Bajor.
Kierownik drużyny: Herman Gola.
Trener: Stanisław Wróbel.

Kadra

Bramkarze: Tomasz Kasprzik (93), Robert Pietrek (91).

Obrońcy: Maciej Dyczek (90), Piotr Dyczek (89), Kacper Fedorowicz (93), Paweł Gamla (76), Marek Kaźmierczyk (94), Sławomir Kierdal (89).

Pomocnicy: Grzegorz Chojnowski (75), Łukasz Janczarek (85), Bartłomiej Kędzierski (92), Sebastian Radek (93), Denis Sotor (90), Kamil Szyndzielorz (92).

Napastnicy: Wojciech Dudek (91), Mateusz Konacki (94), Paweł Sikora (91).

Przybyli: Kasprzik (Ruch Zdzieszowice), Gamla (Ruch Zdzieszowice), Kierdal (Ruch Zdzieszowice), Kędzierski (GKS II Katowice), Radek (Przyszłość Ciochowice), Sotor (Ruch Zdzieszowice), Szyndzielorz (Ruch Zdzieszowice), Konacki (Gwarek Zabrze).

Ubyli: Patryk Sochacki (Ruch Zdzieszowice), Bartosz Brzozowski (Swornica Czarnowąsy), Dawid Czubala (szuka klubu), Daniel Nowak (Ruch Zdzieszowice), Robert Rams (koniec kariery), Mateusz Antosz (Polonia Łaziska), Paweł Dyczek (Ruch Zdzieszowice), Bartłomiej Gwiaździński (Odra Wodzisław), Denis Kapłan (nie wznowił treningów), Łukasz Moneta (Legia II Warszawa), Daniel Rychlewicz (Piast Strzelce Opolskie), Bartosz Sopel (nie wznowił treningów), Łukasz Ryncarz (RuchZdzieszowice).

Czytaj więcej o:
  • Leśnica
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

III liga śląsko-opolska. Czarni Otmuchów

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.