Karting. Dominik Cebulla zajął 3. miejsce w V rundzie MP.

Archowum klubowe
Dominik Cebulla
Dominik Cebulla Archowum klubowe
Piąta runda mistrzostw kraju odbyła się na torze w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry.

Brało w niej udział dwóch zawodników z naszego regionu: 13-letni Dominik Cebulla (Automobilklub Opolski) i trzy lata młodszy Alan Lalak (Hawi Racing Team Opole).

Lepiej wypadł starszy z młodych mistrzów kierownicy. Cebulla z rezultatem 59,994 sek. miał najlepszy wynik treningu (pobił jednocześnie rekord toru w kategorii młodzik 60), dzięki czemu do pierwszego z czterech wyścigów zawodów wyruszył z pole position.

Zajął w nim 3. miejsce. Podobnie było w drugim wyścigu, ale w nim po kolizji musiał się przebijać z 9. lokaty.

Trzeciego wyścigu nie ukończył z powodu awarii karta, a w ostatnim czwartym był ponownie trzeci, co dało mu też trzecie miejsce i miejsce na podium w klasyfikacji generalnej V rundy mistrzostw Polski. Lalak natomiast ukończył zawody na 7. miejscu.

Ostatnia w tym roku runda mistrzostw Polski odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Bydgoszczy.