Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Nysa Artykuł

Obwodnica Nysy już pewna

Dodano: 1 października 2013, 15:30 Autor:

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu zatwierdzono ostatecznie plan budowy dróg na lata 2011-2015. W planie znalazła się budowa obwodnicy Nysy.
- Na przełomie listopada i grudnia ogłosimy przetarg na wykonanie tej obwodnicy - zapowiadał Sławomir Nowak 9 sierpnia w Nysie. Z lewej Tadeusz Jarmuziewicz, poseł opolskiej PO.

- Na przełomie listopada i grudnia ogłosimy przetarg na wykonanie tej obwodnicy - zapowiadał Sławomir Nowak 9 sierpnia w Nysie. Z lewej Tadeusz Jarmuziewicz, poseł opolskiej PO. (fot. Archiwum)

- Ta decyzja kończy spekulacje, czy obwodnica będzie czy nie - komentuje Tadeusz Jarmuziewicz, opolski poseł PO i były wiceminister infrastruktury, który już kilka miesięcy temu zapowiadał, że nyska inwestycja jest bardzo bliska realizacji.

Według harmonogramu, przedstawionego przez ministra Sławomira Nowaka w Nysie, obwodnica - która ma już pełną dokumentację techniczną - z końcem 2016 roku powinna być gotowa.

Według ministerialnych szacunków realizacja 16,5-kilometrowej drogi będzie kosztować prawie 468 milionów złotych.

- Ale po przetargu ta kwota powinna pójść w dół, a to daje szanse, aby myśleć o kolejnych projektach np. w naszym regionie - mówi Tadeusz Jarmuziewicz.

Przypomnijmy, że na Opolszczyźnie wciąż czekamy m.in. na obwodnicę Niemodlina.

- Trudno dziś cokolwiek deklarować, ale na pewno o Niemodlinie nie zapominamy ani ja, ani władze wojewódzkie, które w sprawie Nysy wykonały kawał dobrej roboty - ocenia poseł Jarmuziewicz.

Czytaj więcej o:
  • obwodnica Nysy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy nyskie ulice są bezpieczne dla pieszych?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 62.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.