Kietrz zorganizował Wojewódzki Finał Turnieju Orlika [zdjęcia]

KB
24 drużyny startowały w 4 kategoriach.
24 drużyny startowały w 4 kategoriach. KB
24 drużyny z całej Opolszczyzny wzięły udział w Finale Wojewódzkim IV Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska, który odbył się na Stadionie Miejskim w Kietrzu w miniony poniedziałek (30.09).
24 drużyny wzięły udział w wojewódzkim finale rozgrywek.

Wojewódzki Finał Turnieju Orlika w Kietrzu

- Impreza była bardzo dobrze zorganizowana, obiekt był świetnie przygotowany, za co dziękuję wszystkim współorganizatorom, w tym panu Zbigniewowi Wanickiemu, spisali się na medal - mówi wiceburmistrz Kietrza, Jacek Karpina. - Nasi goście z Warszawy byli zachwyceni poziomem przygotowania całego przedsięwzięcia - dodaje z radością.

24 drużyny startowały w 4 kategoriach: dziewczęta starsze, dziewczęta młodsze, chłopcy młodsi, chłopcy starsi. W grupach dziewczęcych były po 4 drużyny,
w przypadku chłopców w obu kategoriach rywalizowało po 8 zespołów.

- Zawodnicy okazali się bardzo dobrze wyszkoleni technicznie, rywalizacja była zacięta i ostra, a poziom emocji rósł z każdą minutą - dodaje Karpina.

Dziewczynki rozgrywały mecze metodą "każdy z każdym". W grupie młodszej zwyciężył ZS nr 1 OS w Brzegu (9 pkt, 3 mecze), 2. miejsce zajął UKS Biała Nyska/Sidzina (6 pkt, 3 mecze), 3. miejsce PSP Kędzierzyn-Koźle/Cerekwianki (3 pkt, 3 mecze), 4. miejsce - PSP Sternalice.

W kategorii "dziewczęta starsze" zwyciężyły Cerekwianki (7 pkt, 3 mecze), 2. miejsce zajęła drużyna UKS Biała Nyska/Sidzina (7 pkt, 3 mecze), 3 miejsce: ZS 1 Brzeg (1 pkt, 3 mecze), 4 miejsce: Dalia Popielów.

W finale chłopców młodszych UKS Szkolna Akademia Brzeg pokonał PSP 9 Kędzierzyn-Koźle 3:1, 3. miejsce zajęła drużyna PSP Praszka, która po dogrywce pokonała Orlikowców Kietrz 4:3.

Wśród chłopców starszych zwyciężyła drużyna 10 Nysa, która pokonała Siódemkę Opole 2:1.

W walce o 3 miejsce Dwójka Namysłów wygrała z PSP Jełowa 6:2.

Rozgrywkom przyglądali się zaproszeni goście. Oprócz władz powiatu głubczyckiego i gminy Kietrz pojawili się: poseł Andrzej Buła, przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Wojewódzkiego Janusz Trzepizur, przedstawiciel Ministerstwa Sportu Maciej Pliszka oraz Dariusz Abramuk, sekretarz generalny SZS.

Wielki finał czwartej edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska z udziałem 64 drużyn - zwycięzców 16 finałów wojewódzkich rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 10-12 października. Spotkania finałowe odbędą się w ostatnim dniu imprezy w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar.

Turniej Orlika to największy turniej dla dzieci i młodzieży w Polsce. W tym roku w rozgrywkach eliminacyjnych na 1390 Orlikach wzięło udział ponad 18 tysięcy drużyn,
174000 tysiące dziewcząt i chłopców. W sumie w czterech edycjach Turnieju Orlika grało ponad 530000 dzieci. Finał na warszawskim Torwarze co roku ogląda ponad 4000 widzów.