Inauguracja roku akademickiego w PMWSZ w Opolu [wideo]

Redakcja
Rektor dr Tomasz Halski i prorektor d.s. naukowo-dydaktycznych dr n. med. Izabela Wróblewska wręczają indeksy studentom pierwszego roku Państwowej Medycznej Szkoły Zawodowej.
Rektor dr Tomasz Halski i prorektor d.s. naukowo-dydaktycznych dr n. med. Izabela Wróblewska wręczają indeksy studentom pierwszego roku Państwowej Medycznej Szkoły Zawodowej. Sławomir Mielnik
Ponad dwóch kandydatów na jedno miejsce ubiegało się w tym roku o przyjęcia do Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Ponad 700 chętnych ubiegało się w tym roku o przyjęcie na studia w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Podczas gdy uczelnia przygotowała 350 miejsc - o 30 proc. więcej niż przed rokiem - na czterech kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia i kosmetologia.

- Szczególnie obleganym kierunkiem było położnictwo niestacjonarne, a o podjęcie studiów u nas starali się kandydaci niemal z całej Polski - mówił podczas dzisiejszej inauguracji roku akademickiego dr Tomasz Halski, rektor PMWSZ w Opolu.

Za to na studiach podyplomowych z ratownictwa górskiego i wysokościowego na prośbę kandydatów zwiększono limit miejsc, a słuchacze dojeżdżają na zajęcia nawet z Sopotu i Lublina. Komplet kandydatów zebrano także na drugi kierunek podyplomowy dla tłumaczy języka migowego.

Inaugurację rektor Halski poprowadził w sposób nietypowy. Na dowód poziomu kształcenia na uczelni i jakości życia żaków z "Medycznej", rektor cytował wypisy studentów z forum.

Można się było z nich dowiedzieć, że pracownie zawodowe na uczelni są wyposażone w sprzęt najwyższej jakości, że praktyki dominują w programie zajęć i o balangowaniu do białego rana nie ma mowy, kiedy skoro świt trzeba się stawić w oddziale szpitalnym, że akademik w tym samym budynku ma tę zaletę, że na zajęcia wystarczy zjechać windą.

A nawet ci, którzy w "Medycznej" nie studiują, chwalili smak pierogów z uczelnianej stołówki.

Mówiąc o planach rektor Tomasz Halski wspomniał o zamiarach stworzenia Innowacyjnego Centrum Symulacji Medycznej, rozbudowie uczelni o kolejne 3 tys. m kw. i oczekiwaniu na decyzje ministerstwa w sprawie przyznania PMWSZ praw do prowadzenia studiów drugiego stopnia na fizjoterapii i pielęgniarstwie (ma zapaść do końca roku kalendarzowego).

Pomysłem uczelni na pozyskiwanie przyszłych kandydatów na studia jest ściślejsza współpraca ze szkołami średnimi w regionie i objęcie patronatem naukowym kształcenia w zawodach okołomedycznych m.in. w szkole w Gogolinie i Zespole Szkół Zawodowych im. S.Staszica w Opolu.

Najmłodsze pokolenia "medyczna: chce zjednywać do siebie podczas rozpoczynającej się jutro Dziecięcej Akademii Zdrowia dla 5-6 latków.

Goście obecni podczas wczorajszej uroczystości życzyli uczelni dynamicznego rozwoju. - Mam nadzieję, że wkrótce będzie nazywać się Uniwersytetem Medycznym lub Akademią Medyczną - mówiła poseł Janina Okrągły.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska