Rozkład jazdy PKP 2014. Zmiany od 14 grudnia

Dodano: 29 listopada 2013, 8:45 Autor:

Od połowy przyszłego miesiąca Opolski Zakład Przewozów Regionalnych dziennie obsługiwać będzie średnio 226 połączeń na terenie Opolszczyzny.

Od połowy przyszłego miesiąca Opolski Zakład Przewozów Regionalnych dziennie obsługiwać będzie średnio 226 połączeń na terenie Opolszczyzny. (fot. Sławomir Draguła)

14 grudnia Przewozy Regionalne wprowadzają nowy rozkład jazdy pociągów, który ma obowiązywać do 8 marca. Kolejarze zapewniają, że każdy znajdzie dogodne połączenie.

Od połowy przyszłego miesiąca Opolski Zakład Przewozów Regionalnych dziennie obsługiwać będzie średnio 226 połączeń na terenie Opolszczyzny, ale pociągi będą docierały również do województw ościennych - śląskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

- Ustalając połączenia, staraliśmy się brać pod uwagę sugestie pasażerów, ale zaznaczam, że nie zawsze było to możliwe - wyjaśnia Piotr Rymaszewski z działu Przewozów, Eksploatacji, Gospodarki, i Utrzymania Taboru Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. - Oczywiście musieliśmy brać pod uwagę realia finansowe oraz remonty trwające właśnie na kolejowych szlakach.

W nowym rozkładzie jazdy nie ma siedmiu par pociągów. Jednak przedstawiciele Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych zapewniają, że nie będzie problemów z dojazdami do szkół, pracy i urzędów.


Zobacz: Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Opole prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

"Nowa Trybuna Opolska" na Facebooku, Twitterze i Google+

- W rozkładzie nie ujęliśmy kilku pociągów kursujących poza tak zwanym szczytem komunikacyjnym, więc i pasażerów nie było w nich wielu - zapewnia Piotr Rymaszewski. - Poza tym tak zmieniliśmy rozkład, by pociągi, które zostały, przejęły pasażerów z tych kursów.

Największe zmiany zaszły na trasie Opole - Gliwice przez Strzelce Opolskie. Pociąg, który wyjeżdża z Opola do Gliwic o 4.18, od 15 grudnia swój bieg zaczynać będzie w Strzelcach Opolskich i do Gliwic wyjedzie o 5.01. Natomiast w trasę nie pojedzie pociąg, który ze Strzelec do Gliwic wyrusza o 12.05.

- Od 15 grudnia nie będzie kursował na trasie Gliwice-Opole skład, który teraz wyjeżdża z Gliwic o 9.31 - mówi Piotr Romaszewski. - Pociąg ten swój bieg będzie rozpoczynał w Strzelcach Opolskich o 13.59.

W nowym rozkładzie o dwie pary pociągów mniej do dyspozycji mają pasażerowie na trasie Kluczbork-Lubliniec.

Wypadają składy wyjeżdżające z Kluczborka o 4.57 i 12.42 oraz z Lublińca o 7.30 i 21.30. Nie pojadą też dwie pary pociągów na trasie Kędzierzyn-Koźle - Racibórz (wyjazd z Kędzierzyna o 5.02 i 13.02, wyjazd z Raciborza 7.56 i 16.12).

O jedną parę pociągów mniej jest też na trasie Kędzierzyn-Koźle - Gliwice. Wypada skład wyjeżdżający z Kędzierzyna o 21.19 oraz z Gliwic o 6.34.

Jak informują Przewozy Regionalne, nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie do 8 marca przyszłego roku. Dlaczego tak krótko? Wszystko przez remonty szlaków kolejowych trwających w całej Polsce.

Czytaj więcej o:
  • nowy rozkład jazdy PKP
  • PKP Brzeg
  • PKP Kędzierzyn-Koźle
  • PKP Nysa
  • PKP Opole
  • przewozy regionalne Opole
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy kierowcy powinni płacić wyższe mandaty?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 598.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.