Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Opole Artykuł

Stypendia premiera dla opolskich prymusów

Dodano: 10 grudnia 2013, 16:00 Autor:

98 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych Opolszczyzny otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Za wysoką średnią ocen dostaną 2580 zł. Premier docenił 45 uczniów opolskich techników i 53 licealistów.

Małgorzata Bala z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie chce być architektem krajobrazu, ale pilnie uczy się wszystkich - blisko 20 - przedmiotów. Efekt - średnia ocen 5,3. Zakwalifikowała się do okręgowego etapu olimpiady wiedzy rolniczej. Jeśli przebije się dalej, to dostanie indeks na wymarzoną uczelnię.

Maja Bartkowiak, uczennica klasy maturalnej III LOw Kędzierzynie-Koźlu, jako finalistka olimpiady o planowaniu i zarządzaniu karierą zawodową, indeks na Uniwersytet Jagielloński już ma w kieszeni. A na świadectwie średnią ocen 5,75. - Po prostu lubię się uczyć i staram się być dobra ze wszystkiego - mówi Maja.

Obie dziewczyny, podobnie jak wszystkich 98 stypendystów, w swoje szkole nie mają sobie równych.

Stypendium premiera dostaje najlepszy uczeń w każdej szkole ponadgimnazjalnej - posiadacz świadectwa z biało-czerwonym paskiem z najwyższą średnią ocen lub wybitnie uzdolniony w jakiejś dziedzinie.

- Jesteście diamentami do dalszej obróbki. Pracujcie dalej wytrwale, a kiedyś będą z was prawdziwe brylanty - komplementował wicewojewoda Antoni Jastrzembski, który w imieniu premiera wręczał dziś uczniom okolicznościowe dyplomy.

- Na was będzie się opierać nasza przyszłość. Idźcie na studia, realizujcie pasje i marzenia, a potem wracajcie na Opolszczyznę, bo nasz region potrzebuje ludzi dobrze wykształconych. My zrobimy wszystko, by Opolszczyzna była dla was atrakcyjna - deklarował marszałek Andrzej Buła.

Stypendium premiera wynosi 2580 zł rocznie. Jeszcze wyższe - 3000 zł - jest stypendium ministra edukacji narodowej. Dostają je uczniowie o wybitnych osiągnięciach edukacyjnych - laureaci olimpiad przedmiotowych i konkursów na pracę naukową, superzdolni, którzy korzystają z indywidualnego programu nauki, wyróżniający się sportowcy. Otrzymało je 9 uczniów z Opolszczyzny.

Czytaj więcej o:
  • stypendia premiera opolskie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Chrząstowice przygotowują nową strategię gminy

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Co miasto powinno sfinansować?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 39.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.