Sport

Wojak Boxing Night. Gala boksu w Opolu

Dodano: 10 stycznia 2014, 13:28 Autor:

Polski pretendent do pasa mistrza świata, były mistrz świata oraz pogromca legendarnego Mike'a Tysona. Tacy pięściarze wagi ciężkiej wystąpią na gali w Opolu 1 lutego.
Andrzej Wawrzyk po nieudanym podejściu do pasa mistrza świata na ring ponownie wyjdzie w Opolu.

Andrzej Wawrzyk po nieudanym podejściu do pasa mistrza świata na ring ponownie wyjdzie w Opolu. (fot. Knockout promotions)

Tym polskim pretendentem jest 26-letni Andrzej Wawrzyk. W swojej karierze zawodowej stoczył 28 walk. Wszystkie poza ostatnią wygrał.

Tą ostatnią było starcie ze znakomitym Rosjaninem Aleksandrem Powietkinem, a stawką był pas mistrza świata federacjiWBA. Walkę tę w maju 2013 roku Wawrzyk przegrał i od tego czasu nie wychodził na ring.

Uczyni to ponownie w Opolu, a jego rywalem będzie pogromca sprzed lat legendarnego Tysona - 40-letni Brytyjczyk Danny Williams (bilans walk 45 zwycięstw 20 porażek). Tysona pokonał on w 2004 roku, gdy ze sławy “Żelaznego Mike'a” niewiele już pozostało, ale trzeba wziąć pod uwagę, że tylko sześciu pięściarzom udało się pokonać “Bestię”, a jednym z nich był Williams. Brytyjczyk w swojej karierze ma też pojedynek ze wspaniałym Ukraińcem Witalijem Kliczką, który w 2004 roku przegrał.

Na gali “Wojak Boxing Night” w Opolu wystąpi też były mistrz świata - weteran 48-letni Oliver McCall. To wielka przed laty postać światowego bosku. W 1994 roku pokonując legendarnego Brytyjczyka Lennoksa Lewisa został mistrzem świata federacji WBC. Tytuł ten obronił pokonując innego wielkiego boksera - swojego rodaka Larry'ego Holmesa.

Odebrał mu go inny Brytyjczyk - Frank Bruno. Jeszcze raz walczył później o pas mistrzowski z Lewisem, ale tym razem górą był rywal. McCall to w latach 90 był wielki zawodnik w bardzo wówczas mocnej wadze ciężkiej. Walczył z wieloma uznanymi zawodnikami (m.in. jeszcze Amerykaninem Busterem Douglasem czy Rosjaninem Olegiem Maskajewem).

W Opolu zmierzy się z 35-letnim Marcinem Rekowskim.W swojej karierze stoczył on 12 walk i wszystkie wygrał (10 przed czasem). Teraz będzie miał na przeciw siebie legendę światowego boksu.

Dla McCalla pojedynek z Rekowskim będzie miał dodatkowy wymiar, bo w maju ubiegłego roku Polak wyraźnie wygrał z jego synem - Elijahem.

Na imprezie w Opolu odbędzie się pięć walk. Do ringu wyjdą również młodzi polscy zawodnicy: Andrzej Sołdra, Przemysław Runowski i Marek Matyja.

Gala odbędzie się w hali Gwardii, a rozpocznie się o godz. 19.30. Dwie najważniejsze walki: Wawrzyka z Williamsem i Rekowskiego z McCallem odbędą się na końcu. Transmisję z gali przeprowadzi Polsat Sport. Ekipa tej stacji ma zostać jeszcze na następny dzień w Opolu, bo w planie jest transmisja z innego wydarzenia z hali Gwardii - ekstraklasowego meczu naszych szczypiornistów z Pogonią Szczecin.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na galę bokserską. Prowadzona jest poprzez stronę internetową: www.eventim.pl Najtańsze wejściówki (miejsca na trybunach są do nabycia za 40 zł).

Czytaj więcej o:
  • Andrzej Wawrzyk
  • gala boksu opole
  • Wojak Boxing Night
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.