Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Opole Artykuł

Obwodnica Opola od poniedziałku częściowo zamknięta

Dodano: 17 marca 2014, 6:00 Autor:

Najważniejsza droga Opola będzie nieprzejezdna pomiędzy Partyzancką a Budowlanych.
Utrudnienia w ruchu związane są z budową węzła drogowego tuż obok skrzyżowania obwodnicy z ulicami Sobieskiego - Budowlanych.

Utrudnienia w ruchu związane są z budową węzła drogowego tuż obok skrzyżowania obwodnicy z ulicami Sobieskiego - Budowlanych. (fot. Archiwum)

Odcinek będzie zamknięty około godziny 9, a jego wyłączenie z ruchu ma trwać do 30 marca.

Utrudnienia w ruchu związane są z budową węzła drogowego tuż obok skrzyżowania obwodnicy z ulicami Sobieskiego - Budowlanych.

W czasie najbliższych dwóch tygodni na zamkniętym odcinku drogowcy wymienią nawierzchnię i podbudowę drogi m.in. w miejscach, gdzie kładziono niedawno kanalizację i wówczas też droga była zamknięta.

Tym razem objazd poprowadzono nieco inaczej niż zazwyczaj. Proponowana trasa objazdu od strony Wrocławia zacznie się na ulicy Partyzanckiej, potem pobiegnie Wrocławską, Nysy Łużyckiej i dalej do ronda.

Tam podróżujący drogą nr 94 (Wrocław - Kraków) pojadą ul. Batalionów Chłopskich, Plebiscytową, Obrońców Stalingradu i dalej Strzelecką w kierunku Krakowa. Z kolei kierowcy jadący drogą nr 46 (Nysa - Częstochowa) mają jechać z ronda ul. Batalionów Chłopskich, Bohaterów Monte Cassino i dalej Ozimską i Częstochowską w stronę Częstochowy.

MZD zapowiada też, że na czas trwania objazdu skorygowane zostaną programy pracy świateł na skrzyżowaniach: ul. Sobieskiego z obwodnicą oraz ul. Partyzanckiej z ul. Wrocławską.

Niestety to nie koniec utrudnień związanych z budową węzła. Na początku kwietnia znów odcinek obwodnicy zostanie zamknięty, a razem z nim także skrzyżowanie drogi z ulicami Budowlanych-Sobieskiego, które zastąpi węzeł.

Obok niego powstać ma przejście podziemne pod drogą i właśnie aby przyspieszyć jego budowę, trzeba uniemożliwić przejazd.

- Budowa przejścia potrwa około trzech miesięcy i na razie wszystko wskazuje na to, że w lipcu cały węzeł będzie gotowy - ocenia Mirosław Pietrucha, wicedyrektor MZD.

Inwestycja - warta 33,8 mln zł - zaczęła się na początku 2013 roku.

Czytaj więcej o:
  • mzd opole
  • obwodnica opola
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Violetta Porowska nie będzie walczyć o fotel prezydenta Opola?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy autobusy MZK powinny wjechać na Rynek w Opolu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 783.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Media Regionalne
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.