Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Opole Artykuł

Ponad 400 uczniów na happeningu dla hospicjum "Betania" w Opolu [wideo, zdjęcia]

Dodano: 18 marca 2014, 15:30 Autor:

Happening dla "Betanii"

Młodzież rozdawała opolanom żonkile zrobione przez więźniów.

W południe wokół ratusza zebrało się ponad 400 uczniów opolskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wzięli oni udział w happeningu Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie pod hasłem "Pola Nadziei”.

Jego uczestnicy odśpiewali piosenkę nawiązującą do utworu śpiewanego chętnie przez harcerzy: "Płyną statki z bananami”: Płyną statki z żonkilami w siną dal,/ łabidu daj daj, łabidu daj. okruchy nadziei pośród fal, łabidu daj daj, łabidu daj. a ty mi podaj, podaj, podaj mi proszę pomocną dłoń.

Razem z uczniami śpiewał m.in. Krzysztof Kawałko, wiceprezydent Opola.

- Przyszłam tu ze swoją klasą, bo chcę wesprzeć ideę pomagania hospicjum – mówi Julia Pierzga z PG nr 5 w Opolu. – Tam przebywają osoby bardzo chore. Niełatwo im pomóc. Myślę, że uśmiechnięci, śpiewający młodzi ludzie przypominają, że ci ludzie tam są i czekają na naszą pomoc.

Około stu uczniów po zakończeniu happeningu ruszyło do miasta. Rozdawali przechodniom bibułkowe żonkile i kwestowali na rzecz hospicjum "Betania”. Ponad tysiąc żonkili wykonali więźniowie Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim. Kilku z nich przyjechało na happening. Przed ratuszem poprowadzili "warsztaty” robienia żonkili.

- Taki żonkil z bibuły, drutu i kleju powstaje w jakieś pięć minut – mówią Artur i Krzysztof, osadzeni z Sierakowa Śląskiego. – A jak się dojdzie do wprawy, to nawet szybciej. Zdecydowało się na to około 20 z nas, by pomóc hospicjum, ale także pomóc sobie. Czasu nam nie brakuje, więc chcieliśmy wesprzeć innych, pokazać, że jesteśmy kimś więcej niż przestępcami.

- Happening jest po to, by dać ludziom nadzieję na odchodzenie w miłości i bez bólu – mówi Katarzyna Dera, koordynator projektów w "Betanii”. – Inicjatywa młodych ludzi, którzy się spotkali, by pomóc chorym z hospicjum pomaga tworzyć pozytywną atmosferę wokół tego miejsca.

Czytaj więcej o:
  • happening betania opole
Zobacz inne artykuły
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Złodzieje ukradli bankomat z supermarketu w Opolu

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy autobusy MZK powinny wjechać na Rynek w Opolu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 783.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.