Jest już lista nominowanych do Laurów Ziemi Strzeleckiej

Dodano: 23 marca 2014, 12:42 Autor:

W 2013 roku statuetki odebrali (od lewej):Marcin Murlowski - prezes OSP Raszowa, Piotr Smykała, Barbara Jakubik (mama Arkadiusza Jakubika w jego zastępstwie), Ewa Ptok, Tadeusz Widera - dyrektor szkoły muzycznej, Józef Izydorczyk i Zdzisław Siewiera.

W 2013 roku statuetki odebrali (od lewej):Marcin Murlowski - prezes OSP Raszowa, Piotr Smykała, Barbara Jakubik (mama Arkadiusza Jakubika w jego zastępstwie), Ewa Ptok, Tadeusz Widera - dyrektor szkoły muzycznej, Józef Izydorczyk i Zdzisław Siewiera. (fot. Archiwum)

Statuetki myśliwego będą wręczone po raz 16. Dostanie je pięciu zasłużonych mieszkańców.

Do odznaczenia nominowano 15 osób. Zostali oni wytypowani w pięciu różnych kategoriach.

- Tradycyjnie chcemy odznaczyć ludzi, którzy angażują się w życie społeczne, reprezentują na zewnątrz ziemię strzelecką lub przyczyniają się do jej rozwoju - mówi Marek Życzyński ze Stowarzyszenia Ziemia Strzelecka.

W kategorii działalność wychowawcza nominowani są: Alfred Feliks - prezes PTTK z Zawadzkiego, który od lat 70. XX wieku organizuje imprezy turystyczne; Teresa Furman - dyrektor szkoły podstawowej w Suchej oraz działacze koła łowieckiego "Jeleń” ze Strzelec Opolskich.

W kategorii kulturalnej kapituła nominowała: Teresę Chudalę - animatorkę kultury z Rozmierzy oraz zespoły muzyczne Silesia z Rozmierki oraz Centavia z Centawy, które na swoich kontach mają wiele nagród i wyróżnień.

W kategorii sportowej do nagrody aspirują: kluby sportowe UKS Strzelce Opolskie i Piast Strzelce Opolskie oraz Andrzej Damaszek ze Strzelec Opolskich - wieloletni trener i działacz sportowy.

W kategorii gospodarczej kapituła nominowała: Jana Patołę z Warmątowic - właściciela restauracji "U Jana”; Huberta Gordzielika - właściciela telewizji kablowej ze Strzelec Opolskich oraz Jana Dymka i Bogusława Biemera z Jemielnicy, którzy wspólnie prowadzą firmę dekarską.

Natomiast w kategorii działalność społeczna do laury nominowani zostali: Stefan Szłapa - komendant straży pożarnej w Strzelcach Opolskich, wicestarosta strzelecki Waldemar Gaida oraz Teresa Tiszbierek - wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP.
Nazwiska zwycięzców ogłoszone będą 12 kwietnia.

Czytaj więcej o:
  • laury ziemi strzeleckiej
  • Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Nocny pożar składowiska opon w Szymiszowie [zdjęcia]

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

wyniki głosowania
Liczba głosów: .

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.