Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Opole Artykuł

Obwodnica Opola będzie dłużej zamknięta

Dodano: 28 marca 2014, 0:20 Autor:

Na węzeł - powstający obok skrzyżowania obwodnicy z ulicami Sobieskiego-Budowlanych - składa się nie tylko wiadukt, ale także trzy ronda, przejście podziemne (w budowie) i pięć kilometrów jezdni.

Na węzeł - powstający obok skrzyżowania obwodnicy z ulicami Sobieskiego-Budowlanych - składa się nie tylko wiadukt, ale także trzy ronda, przejście podziemne (w budowie) i pięć kilometrów jezdni. (fot. Sławomir Mielnik)

Do środy nieprzejezdny będzie odcinek obwodnicy północnej pomiędzy ulicami Partyzancką a Budowlanych. Potem kierowcy pojadą już nowym wiaduktem nad obwodnicą.

Zamknięcie sporego odcinka najważniejszej drogi Opola spowodowało duże utrudnienia w ruchu, zwłaszcza na odcinku centrum - Zaodrze, którędy poprowadzono objazd. Wszystko dlatego, że tuż obok skrzyżowania obwodnicy z ulicami Sobieskiego - Budowlanych powstaje węzeł drogowy.

Prace wkroczyły w decydującą fazę, ale niestety obwodnica - wbrew wcześniejszym obietnicom - nie zostanie otwarta w poniedziałek. Drogowcy zmienili plany i zapowiadają, że prace - zaplanowane na tym etapie inwestycji - zakończą się w środę. Mimo to Miejski Zarząd Dróg twierdzi, że nie można mówić o opóźnieniu.

- Zmodyfikowaliśmy plan prac i choć z jednej strony obwodnica Opola będzie o kilka dni dłużej zamknięta, to z drugiej strony wykonawca mógł dzięki temu już rozpocząć budowę przejścia podziemnego (widać już głęboki wykop - red.), a także przeprowadzić inne dodatkowe prace np. przy budowie kanalizacji - przekonuje Mirosław Pietrucha, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - Tych kilka da nam także szanse na przeprowadzenie badań bardzo nowoczesnym sprzętem i sprawdzenie położnej nawierzchni. Pod ruchem takich badań wykonać byśmy nie mogli.

To wszystko po to, aby być może już w najbliższy czwartek kierowcy mogli pojechać nowym wiaduktem, który powstał nad obwodnicą i który jest kluczowym elementem nowego węzła drogowego.

Plan drogowców zakłada także, że już w przyszłym tygodniu zamknięte będzie skrzyżowanie obwodnicy z ulicą Sobieskiego-Budowlanych.

I dlatego kierowcy jadący od strony Katowic będę musieli zjechać z obwodnicy w ulicę Budowlanych, a potem pojadą dalej na rondo na skrzyżowaniu z ulicą Składową i stamtąd wjadą na węzeł, który umożliwi im wjazd na obwodnicę.

Ci, którzy będą jechać od strony Wrocławia, przejadą pod wiaduktem, potem wjadą na węzeł i pojadą nim w kierunku ulicy Budowlanych i dalej ul. Kępską, Luboszycką aż do obwodnicy.

W ocenie drogowców to powinno spowodować, że ruch w centrum miasta znacznie się zmniejszy, bo przejmie go węzeł. Do zakończenia inwestycji wciąż jednak daleko.

Budowa przejścia podziemnego ma potrwać około trzech miesięcy, a cała inwestycja powinna zakończyć się w lipcu. Jej koszt to ponad 34 mln zł.

Czytaj więcej o:
  • mzd opole
  • obwodnica Opola
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Remont mostu między Opolem a Zawadą. Będą utrudnienia w ruchu

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy auta powinny zniknąć spod Wieży Piastowskiej?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 213.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.