PMWSZ. Cenna wiedza, a za darmo

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Prelegenci i organizatorzy piątkowej konferencji w PMWSZ w Opolu.
Prelegenci i organizatorzy piątkowej konferencji w PMWSZ w Opolu. Wieńczysław Adamski
Uczelniane czasopismo zorganizowało międzynarodową konferencję na temat pisania i publikowania prac naukowych.

Puls Uczelni" zdecydował się na organizację takiego wydarzenia po raz pierwszy i od razu w międzynarodowym gronie. Konferencja odbyła się w miniony piątek w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Udział w niej był nieodpłatny.

- Siedemnastu prelegentów z pięciu krajów, niemal trzystu uczestników z całej Polski, w większości spoza naszej uczelni, zainteresowanych pisaniem prac naukowych oraz parametryzacją i upowszechnianiem dorobku naukowego, czyli bibliotekarzy i niezależnych badaczy, świadczy o randze tego wydarzenia - podkreślała dr Donata Kurpas, redaktor naczelny "Pulsu Uczelni", przewodnicząca komitetu naukowego i organizacyjnego konferencji.

Prof. John Nezlek, psycholog społeczny z College of William and Mary w Williamsburgu w USA, obecnie stypendysta programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie i Poznaniu, mówił o ukrytych normach procesu recenzji. Prof. Aleksander Siwakow z Białoruskiej Akademii Medycznej Kształcenia Podyplomowego w Mińsku - o przygotowaniu artykułów do zagranicznych czasopism naukowych.

Dr Andrzej Szpakow z Uniwersytetu im. Janka Kupały z Grodna na Białorusi, zastępca redaktora naczelnego "Pulsu Uczelni", podjął temat prowadzenia projektów międzynarodowych tak, aby zakończyły się publikacjami, a redaktor statystyczny czasopisma naukowego PMWSZ w Opolu dr Dominik Marciniak z Uniwersytetu Medycznego w Wrocławiu - o obliczeniach statystycznych.

- Bez nich nie jest już obecnie możliwa żadna publikacja - podkreślała dr Donata Kurpas i zapowiedziała kontynuację tej tematyki podczas drugiej międzynarodowej konferencji, w połączeniu z warsztatami.

"Puls Uczelni" to kwartalnik, który pod drugim roku działalności naukowej uzyskał Index Copernicus - 6.30.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska