Saltex IV liga: TOR Dobrzeń Wielki - Małapanew Ozimek 1-4

Przemysław Karabin zdobył dwie bramki dla Małejpanwi.
Przemysław Karabin zdobył dwie bramki dla Małejpanwi. Sławomir Jakubowski
Zespół z Ozimka szybko zdobył gola, ale on mu nie pomógł. Po przerwie zagrał dużo lepiej, wygrał po raz czwarty wiosną i jest już liderem.

Po 180 sekundach Romanowski w swoim stylu wygrał pojedynek siłowo-biegowy z obrońcą i zmusił do kapitulacji Kozłowskiego. Takie otwarcie zwiastowało łatwą wygraną, ale...

- Gol nas uspokoił za bardzo, rywal stworzył okazję i ją wykorzystał (na 1-1 strzelił Komor - od aut.), a my jakby straciliśmy wiarę w siebie, bo do tego momentu wszystko wyglądało dobrze - powiedział Łukasz Wicher, trener Małejpanwi. - Niby mieliśmy przewagę w polu, ale nic z niej nie wynikało. Co więcej po strzale Sieńczewskiego z dystansu mieliśmy sporo szczęścia. Rywal się rozochocił i miał inicjatywę.

Po przerwie goście zwarli jednak szyki, a rozstrzelał się Karabin. Najpierw po strzale Czaplińskiego bramkarz sparował piłkę, wślizgiem trącił ją Zmuda, a ta spadła pod nogi karabina, który z bliska nie miał kłopotów ze skierowaniem jej do bramki. Minęły ledwie cztery minuty drugiej połowy. Potem karabin wykończył jeszcze akcję z Wróblewskim, a w między czasie z rzutu wolnego precyzyjnie przymierzył Czapliński.

Wysokie prowadzenie rywala 4-1 nie zraziło gospodarzy, którzy do końca walczyli o jak najlepszy wynik i zmusili gości do obrony. Kilka razy było groźnie pod bramką Lecha, ale miejscowi nie zmusili go do większego wysiłku. W ostatnich minutach pozbierali się gracze z Ozimka i wyprowadzili trzy kontry. Romanowski i Gajos nie wykończyli swoich akcji, a Latusek po rzucie rożnym spudłował.

TOR Dobrzeń Wielki - Małapanew Ozimek 1-4 (1-1)
0-1 Romanowski - 3., 1-1 Komor - 16., 1-2 Karabin - 49., 1-3 Czapliński - 62., 1-4 Karabin - 64.
TOR Dobrzeń: Kozłowski - Zakrzewski (46. Socha), Malik (82. K. Morka), Rychlik, Wolniaczyk, Śmieja - W. Morka (46. Henke), Sieńczewski, Rupental - Wolański (70. Wolny), Komor. Trener Jarosław Draguć.
Małapanew: Lech - Katzy, Krzymiński, Zmuda, Kotula - Marzec, Czapliński (75. Latusek) - Karabin (71. Gajos), Wróblewski (83. Lichosik), Włoch (46. Molendowski) - Romanowski. Trener Łukasz Wicher.
Sędziował Rafał Mazański (Nysa). Żółte kartki: Śmieja, Sieńczewski. Widzów 120.