Tylko siatkarze OKS-u Olesno zostali w grze o II ligę

Za nami turnieje półfinałowe drużyn III-ligowych

W weekend odbywały się półfinałowe turnieje barażowe w walce o awans do II ligi mężczyzn. W ośmiu czterozespołowych turniejach mieliśmy trzy nasze drużyny: mistrza opolskiej III ligi - Piasta Gorzów Śląski, wicemistrza - Mickiewicza Kluczbork i OKS Cocon Olesno, który zajął w wojewódzkich rozgrywkach 3. miejsce.

Do dalszej fazy, a więc turniejów finałowych, awansował tylko zespół z Olesna. Podopieczni grającego trenera Andrzeja Strzały na turnieju w wielkopolskim Kamieńcu pokonali miejscowy Basten 3:1, potem przegrali 1:3 z KSChełmża, ale w ostatnim spotkaniu pokonali Olimpijczyka Pruszcz Gdański 3:1 i awansowali do turnieju finałowego (zakwalifikowały się do niego po dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju półfinałowego). Oleśnianie w turnieju finałowym (będą takie cztery, w każdym wystąpią po cztery zespoły, a tylko zwycięzca awansuje do IIligi) zagrają od 25 do 27 kwietnia w Oleśnicy.

Dwa nasze pozostałe zespoły już po dwóch meczach straciły szanse na grę w turnieju finałowym. Piast grał na turnieju w Olkuszu. W piątek przegrał 1:3 z Głogovią Głogów Małopolski, a w sobotę 0:3 z Górnikiem Radlin i to oznaczało koniec marzeń. W niedziele gorzowianie ulegli jeszcze Kłosowi Olkusz 0:3 i zajęli ostatnie 4. miejsce w turnieju.

Mickiewicz z kolei na turnieju w Sędziszowie Małopolskim uległ w piątek zespołowi miejscowej Tęczy 0:3, a w sobotę Płomieniowi Sosnowiec również 0:3.