Saltex IV liga: Skalnik Gracze - Śląsk Łubniany 1-0

Łukasz Mroziński, pomocnik Skalnika Gracze.
Łukasz Mroziński, pomocnik Skalnika Gracze. Oliwer Kubus
- Nie wiem czemu, ale Śląsk nam nie leży i choć ostatnio wygrywamy, to skromnie i musimy sporo się namęczyć - przyznał trener ekipy z Graczy Grzegorz Kutyła.

- Teraz było podobnie, choć powinno być inaczej - dodał Kutyła. - Przed przerwą dobre okazje mieli Zygmunt Bąk i Dawid Płaza i można było prowadzić co najmniej 2-0. Tak się nie stało i było ciężko. Po przerwie graliśmy jakoś niemrawo, ale zdobyliśmy gola.

Przed przerwą swoją okazje mieli goście. Dwa razy w dobrej sytuacji znalazł się Sobotta i gdyby po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sięgnął piłkę, mógł zdobyć gola do szatni. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 51. min. Na strzał zdecydował się Z. Bąk i wydawało się, że piłka opuści boisko. Tymczasem trafiła w słupek i wylądowała pod nogami Mrozińskiego, który z dwóch metrów musiał ją ulokować w bramce.

Ale początek drugiej odsłony należał do gości z Łubnian, a cztery minuty po wznowieniu gry przed szansą stanął wprowadzony w przerwie Grabowiecki, ale okazję zmarnował. Z kolei w samej końcówce po dobrym uderzeniu z dystansu punkt Śląskowi mógł uratować Stręk. Między słupkami dobrze spisał się G. Bąk.

Swoje szanse mieli też wcześniej miejscowi, jednak dwa razy precyzji zabrakło Szypule, a raz zdecydowania Z. Bąkowi, który nie zdołał dobić strzału Mrozińskiego. Ze strzałem tego ostatniego poradził sobie Kozioł, a na koniec Szypuła nie wykończył dogrania Paciorka.

Skalnik Gracze - Śląsk Łubniany 1-0 (0-0),/b>
1-0 Mroziński - 51.
Skalnik: G.Bąk - Stojko (73. Wasilewski), Nowacki, M.Płaza, Kuśmiruk - Czajkowski (46. Mroziński) Sukiennik, (58. Szypuła), D. Płaza, Paciorek, Gibała (65. Szypuła) - Z. Bąk. Trener Grzegorz Ku¬tyła.
Śląsk: Kozioł - Seńkowski, Drąg, M. Nowak, Świrski (73. Stręk) - Bartosiewicz (46. Grabowiecki), Tracz (73. Noga), S. Nowak (46. Kamiński), Piejko, Langosz - Sobotta. Trener Dariusz Broll.
Sędziowała Karolina Radzik (Opole). Żółte kartki: Grabowiecki. Widzów 100.