Jeździectwo. Pucharowe sukcesy Lewady

Redakcja
Jagoda Dąbrowska na klaczy Why Not zdobyła złoty medal.
Jagoda Dąbrowska na klaczy Why Not zdobyła złoty medal. Klubowe
W Zbrosławicach odbył się Halowy Puchar Polski w ujeżdżeniu, będący odpowiednikiem Halowych Mistrzostw Polski.

W zawodach dobrze zaprezentowały się młode amazonki klubu Lewada Zakrzów.

Ubiegłoroczna brązowa medalistka Olimpiady Młodzieży Jagoda Dąbrowska na klaczy Why Not zwyciężyła w kategorii juniorów młodszych.

Z kolei para Nikola Marczak i Don Rokko, która w zeszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów zajęła 4. miejsce, na HPP w Zbrosławicach uplasowała się na 2. miejscu w kategorii juniorów.

W miniony weekend w klubie Lewada w Zakrzowie odbyły się pierwsze w tym roku zawody na odkrytym czworoboku.

W imprezie z cyklu Puchar Lewady zaprezentowały się 44 par. Niebawem sympatycy ujeżdżenia będą mogli zobaczyć w Zakrzowie kilka prestiżowych konkursów. 25-27 kwietnia odbędą się międzynarodowe zawody CDI*** Zakrzów, na 10-11 maja zaplanowano otwarte mistrzostwa Opolszczyzny, a w ostatni weekend maja MP juniorów i zawody ogólnopolskie.