Sporty siłowe. Rejek i Szypuła zdobyli tytuły mistrzów Polski

Artur Rejek
Artur Rejek Archiwum prywatne
Opolanie: Artur Rejek i Patryk Szypuła zdobyli tytuły mistrzów Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

Zawody, które były międzynarodowymi mistrzostwami Polski, odbyły się w miejscowości Zalesie koło Białej Podlaskiej. Nasi reprezentanci spisali się w nich świetnie triumfując w swoich kategoriach wagowych.

Niezwykle utytułowany 42-letni Rejek, który ma na koncie wiele medali mistrzostw świata i Europy, startował w wadze do 125 kg. Nie miał on sobie równych i wygrał z wielką przewagą. Jego wynik to 242,5 kg. Drugi Łukasz Kozioła miał o 17,5 kg mniej.

Nieco mniej utytułowany 35-letni Szypuła zdobył swój drugi złoty medal mistrzostw Polski. Wygrał on w wadze do 90 kg z wynikiem 205 kg. Drugi w klasyfikacji był Howanes Jazichjan z Armenii, który miał 197,5 kg.

- Wracaliśmy bardzo zadowoleni, bo w dobrym stylu zdobyliśmy złote medale - mówi Szypuła. - Mój wynik nie jest może najlepszy, ale nastawiałem się na spokojne zaliczenie wszystkich prób i nie szalałem ze zbyt dużymi ciężarami. Teraz przed nami kolejne wyzwanie. W maju na Ukrainie odbędą się mistrzostwa Europy i tak jak przed rokiem chcemy na nich też zdobyć medale.