Dobry start Andrzeja Bartkiewicza w ogolnopolskim wyścigu

Andrzej Bartkiewicz z Ziemi Brzeskiej.
Andrzej Bartkiewicz z Ziemi Brzeskiej. Sławomir Jakubowski
Andrzej Bartkiewicz z Ziemi Brzeskiej był 5. na mecie czteroetapowego wyścigu "Szlakiem Bursztynowym" w mocnej obsadzie.

Ogólnopolski wyścig “Szlakiem Bursztynowym" liczył cztery etapy i wiódł trasą w rejonie miejscowości: Warta, Opatówek, Kalisz, Kazimierz Biskupi i Błaszki. W klasyfikacji końcowej z trzech widocznych na trasie Opolan najwyżej sklasyfikowano Andrzeja Bartkiewicza z Ziemi Brzeskiej, który zajął wysokie 5. miejsce.

Bartkiewicz swoją pozycję zbudował na drugim etapie, kiedy rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas. Nasz kolarz uzyskał wówczas piąty wynik, a jego strata do zwycięzcy wyniosła 23 sekundy. Na pozostałych finiszował w głównej grupie i ostatecznie w stawce 115 kolarzy zajął 5. lokatę, ze startą 21 sekund do Kamila Gradka (BDC MarcPol). Drugi był Fratisek Sisr (Dukla Praga), a trzeci Adam Stachowiak (BDC MarcPol).

Na poszczególnych etapach pokazali się też inni nasi zawodnicy. Na pierwszym najaktywniejszy był Mateusz Nowaczek (Ziemia Brzeska), który zdobył siedem punktów. Na trzecim Adrian Tekliński (Ziemia Brzeska) finiszował jako szósty z całej grupy, na czwartym dziewiąty był Nowaczek, a 18. Bartkiewicz, który był na nim w trójce najaktywniejszych.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Nowaczek zajął 25. miejsce, a Tekliński - 30. Poza tym ten pierwszy zajął drugą pozycję w klasyfikacji najaktywniejszego kolarza wyścigu, a ósmy był w niej Barkiewicz. Drużynowo brzeska ekipa zajęła 6. miejsce.

W stawce ponad 400 zawodników, którzy wystartowali w XIV wielkanocnym ogólnopolskim wyścigu w Kłomnicy, będącym jednocześnie I edycją Pucharu Polski, a dla kategorii junior młodszy eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, dobrze spisał się 15-letni Jakub Sitarz (Ziemia Brzeska).

W jeździe indywidualnej na czas był 25. (startowało 159 zawodników), a wyścigu ze startu wspólnego 27. (ponad 220 kolarzy) i w obu konkurencjach zdobył punkty do OOM.

W kategorii młodziczek ósma była w wyścigu ze startu wspólnego Agnieszka Lazik (Ziemia Opolska). W jeździe na czas 23. był junior Patryk Złotowicz (Stobrawa Kluczbork), a 28. jego koleżanka z klubu juniorka młodsza Maja Drelak.