Saltex IV liga: Starowice - GLKS Kietrz 2-1

Mateusz Dłutowski, obrońca Starowic,  po raz czwarty wiosną zdobył bramkę strzałem głową
Mateusz Dłutowski, obrońca Starowic, po raz czwarty wiosną zdobył bramkę strzałem głową Sławomir Jakubowski
Miejscowi nie mieli łatwej przeprawy z autsajderem. Przegrywali z nim od 5. minuty, potem długo nie potrafili nic zdziałać, marnowali okazje, ale zdołali wygrać.
LZS Starowice - GLKS KietrzLZS Starowice - GLKS Kietrz

LZS Starowice - GLKS Kietrz

- Uczulałem swoich piłkarzy, że nie można dopisywać sobie punktów przed meczem, bo wiele drużyn w ten sposób przegrało - mówi Jakub Reil, trener beniaminka ze Starowic. - Niestety tak właśnie się stało i przed przerwą nic nie graliśmy. Dopiero wizyta w szatni, męska rozmowa i dwie zmiany odmieniły mój zespół.

Co więcej ambitni kietrzanie objęli prowadzenie już w 5. minucie. Lewą stroną przedarł się Durda i zagrał w pole karne. Krzanicki uderzył w kierunku dalszego słupka i za moment uniósł ręce w górę w geście radości.
- W pierwszej połowie gra nam się układała, nie było błędów, a rywal nam nie zagroził - powiedział Piotr Muzyka, trener GLKS-u. - Niestety po przerwie przysnęliśmy, padł gol na 1-1. Rywal zaatakował, podwyższył, a kiedy staraliśmy się coś zrobić miał szanse w kontrach.

Już w 49. minucie rezerwowy Stencel dokładnie zacentrował, a Dłutowski po raz czwarty wiosną trafił do siatki po strzale głową. Potem okazje zmarnowali Szpala i Stencel, kibice zobaczyli kilka groźnych strzałów z dystansu i wreszcie w 70. minucie bramkę dla swoich ulubieńców.

Kolejny rezerwowy T. Szczupakowski zagrał idealnie do innego zmiennika - Fludra, a ten w sytuacji sam na sam z Kuligiem uderzył precyzyjnie obok słupka.

Starowice - GLKS Kietrz 2-1 (0-1)
0-1 Krzanicki - 7., 1-1 Dłutowski - 49., 2-1 Fluder - 70.
Starowice:Jędrychowski - Bębas, Pasiut, Worek, Dłutowski - Kruk (46. Stencel), Nowosielski (46. T. Szczupakowski), Dembiński, Haręża (60. Fluder) - Stępień (81. Kowalski), Szpala. Trener Jakub Reil.
GLKSKietrz: Kulig - Cieślak (64. Starodębski), Bondarewicz, Krzywy (70. Tołpa), Bednarz - Krzanicki (55. Lechoszest), Zapotoczny, Gąska (46. Fryzel), Czerepak, Durda - Dworzyński. Trener Piotr Muzyk.
Sędziował Maciej Krzyżowski (Nysa). Żółte kartki: Dembiński - Bednarz, Gąska, Cieślak, Krzywy, Tołpa, Zapotoczny, Czerepak, Durda, Dworzyński, Kulig. Widzów 150.