Piłkarska klasa okręgowa - grupa 2 (21. kolejka - wyniki, strzelcy, składy)

Były piłkarz Skalnika Gracze, a obecnie grający trener Unii Tułowice Daniel Kownacki (z lewej) zdobył bramkę na wagę remisu. Archiwum
Racławia pewnie wygrała i utrzymuje sześć punktów przewagi nad drugim zespołem z Większyc i siedem nad Piomarem, które wykorzystały potknięcia Unii Krapkowice oraz Polonii Nysa i nieco im odskoczyły.

Wygrana zespołu z Racławic Śląskich na boisku solidnej ekipy Walc przyszła łatwo, a gospodarze otrzymali aż sześć ciosów, które ich znokautowały. Tak łatwo nie poszło Po-Ra-Wiu, które przez blisko 75 minut nie potrafiło zmusić do kapitulacji bramkarza Sokoła Niemodlin Szymkowa. Goście grali jednak w dziesięciu, po kartce dla Rypy, a mimo to w ciągu 120 sekund trafili Sobczyk oraz Tracz i goście wygrali 2-0.

Takich kłopotów jak wicelider nie miał trzeci w stawce Piomar Tarnów Opolski Przywory. Dwa gole Matuszków w ciągu 17 pierwszych minut ustawiły mecz z GKS-em Grodków, a po przerwie miejscowi dołożyli jeszcze dwa trafienia. Ta trójka zwycięzców nie zawiodła, a stało się to udziałem kolejnych dwóch ekip z tabeli.

Bramka Knopika z naprzodu Ujazd Niezdrowice z 78. minuty pozbawiła punktów Unię Krapkowice, która przegrała drugi mecz z rzędu. Z kolei Polonia Nysa za sprawą niezawodnego Lepaka wygrywała w Lipkach już od 8 minuty. Chwile potem, a następnie w 23. minucie trafił jednak Woźniak II i choć solidna to Burza sprawiła niespodziankę.

W meczach zespołów skazanych na spadek ostre strzelanie z Victorią Cisek urządzili sobie piłkarze z Rusocina, natomiast Unia Tułowice podzieliła się punktami z Atomem Grądy Goświnowice, a to przekreśla oba zespoły, walczące o uniknięcie ostatniej pozycji w tabeli.

Najwięcej emocji było w Kałkowie. Znajdujący się w trudnej sytuacji gospodarze postawili się mającej szanse na uratowanie ligowego bytu Fortunie Głogówek. Ta co prawda dwukrotnie za sprawą Wienzka prowadziła, ale w 38. minucie B. Seredyński dał ekipie z Kałkowa prowadzenie 3-2. Utrzymywało się ono do niemal 80 minuty. W końcówce gole zdobyli jednak Cieślik i Sałek. Niespodzianki więc nie było.

11 - Doliński (Piomar),
10 - Wośko (Unia K.), B. Seredyński (Kałków)

Piomar Tarnów Opolski Przywory - GKS Głuchołazy 4-0 (2-0)
1-0 O. Matuszek - 7., 2-0 P. Matuszek - 17., 3-0 Popiołek - 48. (karny), 4-0 Doliński - 53.
Piomar: Woźniak - Nieświec, O. Matuszek, Sobirey, Ruzik (63. Małek) - Michoń, Zalewski, Popiołek (85. Drapacz), P. Matuszek - Palzer (75. Hartman), Doliński (57. Smaroń). Trener Grzegorz Świerczek.
GKS: Niemiec - Kuś, Bydłowski, Rutkowski, P. Grabiec - Lewandowski, M. Grabiec, D. Biedrava, Cieśla (80. Jędrychowski) - P. Cichocki, Kuraś. Trener Milan Biedrava.
Sędziował Tomasz Okaj (Opole). Żółte kartki: Ruzik, Małek - Kuś, M. Grabiec. Widzów 100.

Unia Krapkowice - Naprzód Ujazd Niezdrowice 0-1 (0-0)
0-1 Knopik - 78.
Unia: Bohm - Schreiber (66. Ofiera), Piela, Dróżdż, Glombica - Gąsior, Sędzicki, Jaszkowic (46. Kostka), Szramowski - Kauf (72. Petela), Wośko. Trener Maciej Lisicki.
Naprzód: Karaś (76. Barszcz) - Warzecha, Dzedzej, Mróz, Mateusz Malcherek - Kaźmierczyk, T. Malcherek, Reichert, Knopik - Marcin Malcherek, Kapłan. Trener Reinhold Miś.
Sędziował Sebastian Kluz (Nysa). Żółte kartki: Wośko, Sędzicki, Ofiera - Warzecha, Kapłan, Mateusz Malcherek. Widzów 80.

Rusocin - Victoria Cisek 4-0 (2-0)
1-0 Żukowski - 5., 2-0 M. Dańczyszyn - 20., 3-0 G. Dańczyszyn - 50., 4-0 Gąsiorek - 55. (karny)
Rusocin: Duraj - Sadowski, Maciuszek, Katerla, Poniewierski (55. Podwójci) - G. Dańczyszyn (65. Biliński), Kożuch (15. M. Dańczyszyn), Drozd, Leśniak - Żukowski (46. Stojecki), Gąsiorek. Trener Sławomir Maciuszek.
Victoria: Adamczuk - Komosiński, Dumała, Chojnacki, Struzina - Kocurek, Murlowski, Draguła, Himmel - Golisz. Trener Wojciech Zyskowski.
Sędziował Piotr Cyran (Nysa). Żółte kartki: Dumała, Komosiński, Himmel. Widzów 50.

Unia Tułowice - Atom Grądy Goświnowice 1-1 (1-1)
0-1 Głogowski - 4., 1-1 Kownacki - 22.
Unia: Rudnicki - Witek, Sproch, Chmielewski, Ruciński - Gromadzik, Kondys, Borowicz, Kownacki - Kramczyński, Kościelny. Trener Daniel Kownacki.
Atom: Mierzwiak - Turek, Derda, Hetnar, Zieliński - Kargol (65. Klag), Marcinek, Urbańczyk, Matras (80. Pasternak) - Głogowski, Szachniewicz. Trener Mirosław Myjak.
Sędziował Paweł Mazur (Nysa). Żółte kartki: Borowicz, Kościelny, Kownacki - Derda, Matras. Widzów 50.
Walce - Racławia Racławice Śląskie 0-6 (0-2)
0-1 Fedyn - 20., 0-2 A. Zalewski - 27., 0-3 Achtelik - 49., 0-4 D. Hajduk - 56., 0-5 Achtelik - 58., 0-6 D. Hajduk - 75.
Walce: Banach - Kapłon, P. Krauze, Łebkowski, Plachetka - Stoklossa, Dziewulski (46. Galas), Barton, Makowski (75. Góra) - Wiluk (46. Kieszkowski), Kipka. Trener Andrzej Lewczak.
Racławia: Kania - Strojny, Czerniak (65. Maciaszczyk), J. Zalewski, Plata - Fedyn, A. Zalewski, D. Hajduk, Piela (75. Florek) - Achtelik (75. A. Reiwer), T. Hajduk (80. K. Reiwer). Trener Marek Malewicz.
Sędziował Adam Jochem (Kędzierzyn-Koźle). Żółte kartki: Barton, P. Krauze - Maciaszczyk. Widzów 200.

Burza Lipki - Polonia Nysa 2-1 (2-1)
0-1 Lepak - 8., 1-1 Woźniak II - 9., 2-1 Woźniak II - 23.
Burza: Dudzik - K. Kowalczyk, M. Gawlik, M. Kowalczyk, Wolański - Karnatowski, Sierakowski (83. Świątkiewicz), Przystawski, Zagórski (70. Drobniak) - Rolka (85. Żędzianowski), Woźniak II (89. Wysocki). Trener Wiesław Rutkowski.
Polonia: Popardowski (70. Stankowski) - Stasiak, Gadzina (75. Pluta), Frańczak, Duda - Pięch, Kowalczyk (71. Michałowicz), Śliwiński, W. Bajor, Kotrys (75. Kotowski) - Lepak. Trener Marek Byrski.
Sędziował Przemysław Dudek (Opole). Żółte kartki: M. Gawlik - Kowalczyk. Widzów 150.

Sokół Niemodlin - Po-Ra-Wie Większyce 0-2 (0-0)
0-1 Sobczyk - 74., 0-2 Tracz - 76.
Sokół: Szymków - Szatkowski, Franczyk, Gola, Kraska (46. Zieliński) - Kilian, Żyłka, Jarosz, Gargała (66. Krakowiak) - Korba, Tomasik. Trener Andrzej Szolc.
Po-Ra-Wie: Bil - Rypa, Jośko, Piechula, Sikora - Tracz (80. K. Stachura), Samborski, Gorzkowski, Murlowski (85. Menz) - Sobczyk, S. Stachura (90. Stelmach). Trener Leszek Jędraszczyk.
Sędziował Mirosław Barszczewski (Nysa). Żółte kartki: Korba, Jarosz, Szatkowski - Sobczyk, Jośko. Czerwona kartka: Rypa (35., faul). Widzów 150.

Kałków - Fortuna Głogówek 3-4 (3-2)
0-1 Wienzek - 3., 1-1 P. Tokarczyk - 9., 1-2 Wienzek - 18., 2-2 K. Pacławski - 24., 3-2 B. Seredyński - 38., 3-3 Cieślik - 79., 3-4 Sałek - 84. (karny)
Kałków: T. Tokarczyk - K. Seredyński, Wojnicki (75. Bawełkiewicz), R. Kulak, Pogwizd - A. Pacławski, D. Kulak, K. Pacławski, Biedroń - P. Tokarczyk, B. Seredyński. Trenerzy Petr Skrabal i Zbigniew Tokarczyk.
Fortuna: Kluge - Arian, Styś, Sałek, Mazur - Król (62. Węglarczyk), Hammoudeh, Reiwer (85. Hoinka), Dudek (70. Hilscher) - Wienzek, Niemczyk (77. Cieślik). Trener Zbigniew Iwański.
Sędziował Jacek Słobodzian (Nysa). Widzów 200.