Sztab WOŚP z Praszki doceniony również w rodzinnym mieście

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Laureaci Praszkowskich Koziołków 2014
Laureaci Praszkowskich Koziołków 2014 UM Praszka
Ulubieńcy Jurka Owsiaka otrzymali Praszkowskiego Koziołka.

W tym roku sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Praszce po raz pierwszy przekroczył barierę 50 tysięcy złotych. Razem z praszkowianami kwestowali także Radłów, Gorzów Śląski oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Mokrsku.

Oprócz datków do puszek mieszkańcy Praszki oddali potrzebującym 16,65 litrów krwi. Zapisywali się także do banku szpiku kostnego.

Sztab WOŚP z Praszki to od lat ulubieńcy Jurka Owsiaka.

Teraz wolontariusze zostali nagrodzeni także w swoim mieście Praszkowskim Koziołkiem.

W uzasadnieniu czytamy, że "to przykład rzadko spotykanego, spontanicznego zaangażowania. To grupa ludzi w różnym wieku, o których Jerzy Owsiak powiedział, że nie wyobraża sobie bez nich WOŚP. Praszkowski sztab Orkiestry to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sztabów w kraju, zawsze widoczny podczas wieczornych transmisji telewizyjnych, zawsze przedstawiany przez lidera Orkiestry ze szczególną sympatią i uznaniem. Praszkowski sztab jest jednym z najstarszych w kraju, działa bowiem regularnie już od 3. finału ale także jest jednym z najbardziej prężnych i aktywnych".

Praszkowskie Koziołki otrzymali w tym roku także:

Tadeusz Patyk - działacz społeczny i lider lokalny w pełnym tego słowa znaczeniu. Aktywnie działa na różnych polach i w różnych organizacjach, takich jak: OSP, spółki wodne, Izba Rolnicza, czy Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi, którego był inicjatorem. Dzięki jego aktywności i pomysłom wieś Szyszków, której jest sołtysem od 2007 roku jako sołtys, zmieniła swoje oblicze. Z pomocą okolicznych mieszkańców oraz władz lokalnych doprowadził do gruntownego remontu Domu Ludowego, obecnie zaś pracuje nad urządzeniem miejsca pamięci i odtworzenia dziedzictwa kulturowego. Projekt został już przyjęty do realizacji przez Urząd Marszałkowski.

Jarosław Knaga - Działacz sportowy, trener, wciąż jeszcze czynny piłkarz. To również dzięki jego zaangażowaniu i pomysłom swój prestiż zyskały takie imprezy jak Strojecka Majówka, Turniej Wsi Wschód-Zachód czy Strojecka Dycha, które swym zasięgiem znacznie wykroczyły poza obszar Praszki. Za swoją działalność honorowany i wyróżniany m.in. przez PZPN, LZS, starostę oleskiego czy burmistrza Praszki. Od pięciu lat zastępca dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce.

Stowarzyszenie Janko Muzykant - założone w 2007roku. Ma ponad 600 podopiecznych z 255 rodzin z powiatów oleskiego, kluczborskiego i wieluńskiego, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przekazało już kilkanaście ton żywności, pozyskanej w ramach pomocy z Unii Europejskiej oraz zbiórek przedświątecznych. Oprócz żywności przekazywano również ubrania oraz meble.
Zajmuje się także organizacją kolonii oraz wycieczek dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Inne formy działalności stowarzyszenie to pomoc w nauce, specjalistyczna pomoc lekarska, pomoc w remontach mieszkań, szczególnie na terenach wiejskich, współpraca z domami dziecka.

Podczas gali Praszkowskich Koziołków specjalne gratulacje burmistrza Praszki Jarosława Tkaczyńskiego otrzymała firma Narzędziownia Bogdan Pszenica ze Strojca, która wcześniej została uhonorowana przez Samorząd Województwa Opolskiego tytułem Opolska Marka 2014.
Narzędziownia Bogdan Pszenica działa od 17 i osiągnęła w tym czasie bardzo wysoki poziom technologiczny w produkcji form wielkogabarytowych do odlewu aluminium dla branży motoryzacyjnej.
Firma podjęła współpracę z praszkowskimi szkołami. Ich uczniowie mogą liczyć na praktykę, a absolwenci na zatrudnienie w firmie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska