Dominik Witczak trzeci w turnieju "Plaża Gotyku"

Diminik Witczak
Diminik Witczak Archiwum
Tegoroczny sezon na plaży atakujący Zaksy Kędzierzyn-Koźle zainaugurował w Toruniu, gdzie rozegrano turniej z cyklu Grand Prix Polski.

Witczak w tym sezonie zmienił partnera i będzie grał z Maciejem Kosiakiem. Przed rokiem występował z Robertem Mateusiakiem, z którym wywalczył Puchar Polski.

Zmagania w Toruniu, inaugurujące eliminacje mistrzostw Polski, duet z Opolaninem w składzie, rozpoczął od trzeciego miejsca. W zaciętym półfinale Witczak z Kosiakiem zmierzyli się z Damianem Wojtasikiem i Jarosławem Lechem. Para z kędzierzynianinem wygrała pierwszego seta, ale w kolejnych dwóch minimalnie lepiej spisywali się rywale. W efekcie Witczak przystąpił do meczu o 3. miejsce. W nim przeciwnikami byli Opolanie Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz. W pierwszym secie popełniali oni za dużo błędów i przegrali do 9.

Druga partia była wyrównana do stanu 11:10. Potem świetnie serwował oraz atakował Witczak i wraz z Kosiakiem stanęli na trzecim stopniu podium. Brożyniak z Dzikowiczem zajęli 4. miejsce, a w finale para Michał Makowski - Sebastian Sobczak pokonała pewnie 2:0 Wojtasika i Lecha.

Kolejny turniej odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-22. czerwca.