Saltex IV liga: Stal Brzeg - Skalnik Gracze 2-3

Pomocnik Skalnika Arkadiusz Gibała.
Pomocnik Skalnika Arkadiusz Gibała. Sławomir Jakubowski
Piłkarze z Graczy popsuli święto Tomasza Rabandy, który zagrał ostatni mecz w karierze. Wygrana 3-2 nie oddaje jednak przebiegu rywalizacji.

Przed przerwą walczący o awans Skalnik wręcz dominował. Miał sześć idealnych okazji bramkowych, po których prowadził 3-0 i nic nie zapowiadało emocji. Takie były w pierwszych minutach kiedy uderzał Rabanda, a z trudem obronił jego strzał z wolnego G. Bąk. Potem Strząbała trafił w słupek. Goście też mieli szanse, a po rzucie rożnym i ładnym strzale Gibały prowadzili. To wyraźnie ich uskrzydliło.

Szypuła z metra trafił jednak w poprzeczkę, w idealnej okazji przestrzelił Mroziński i wreszcie Szypuła z bliska podwyższył. 3-0 było po rzucie karnym podyktowanym za faul Strząbały, który na bramkę zamienił Gibała. Jeszcze przed przerwą okazję zmarnował Mroziński. Po zmianie stron znów podopieczni trenera Grzegorza Kutyły byli przy głosie. Źle zachował się jednak D. Płaza, a Szypuła zamiast podać do Czajkowskiego trafił w bramkarza.

- Prowadzenie 3-0 i kolejne okazje wyraźnie uspokoiły zespół - powiedział Kutyła. - Wydawało się, że nic nam nie grozi, a tymczasem rywal zdobył gola, który dodał mu animuszu. Stal była przy piłce atakowała, ale mądrze się broniliśmy i nie dopuszczaliśmy ich do sytuacji bramkowych.

W 54. minucie po akcji i dośrodkowaniu Michalaka, Fabiszewski mocnym strzałem głową strzelił na 1-3. Okazję na kontaktowe trafienie zmarnował Rabanda, uderzali jeszcze Poważny i Fabiszewski, a Józefkiewicz trafił w słupek Ataki efektu nie dawały do doliczonego czasu gry. Wówczas sędzia uznał, że w polu karnym faulował G. Bąk, a Poważny pokonał go z 11 metrów. Na więcej już czasu brzeżanie nie mieli.

Stal Brzeg - Skalnik Gracze 2-3 (0-3)
0-1 Gibała - 18., 0-2 Szypuła - 28., 0-3 Gibała - 36. (karny), 1-3 Fabisze-wski - 54., 2-3 Poważny - 90. (karny)
Stal: Raczkowski - Krawców, Strząbała, Kotecki, Nesterów (42. Michalak) - Kul-czycki, Józefkiewicz, Łobodziec (46. Do-mański), Poważny - Fabiszewski, Raban-da (86. Pączek). Trener Sebastian So-bczak.
Skalnik: G. Bąk - Sukiennik, Nowacki, Kuśmiruk, Mroziński - Maryszczak, D. Płaza (80. Stojko), Gibała, Lenkiewicz - Czajkowski, Szypuła. Trener Grzegorz Kutyła.
Sędziował Damian Picz (Opole). Żółte kartki: Kotecki, Fabiszewski, Michalak - Mroziński, G. Bąk. Widzów 200.