Dobra jazda Jakuba Kucharskiego w 3. rundzie Mistrzostw Europy

Jakub Kucharski
Jakub Kucharski Piotr Kumiec/Archiwum
Jakub Kucharski z opolskiego Hawi Racing Team startował w 3. rundzie Mistrzostw Europy. Impreza została rozegrana we włoskiej miejscowości Casanoca di Staffora.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników zawodów trasę o długości 50 km z 3 próbami, którą w każdym dniu motocykliści pokonywali trzykrotnie.

Suma czasów uzyskanych z przejazdów wszystkich prób wyłoniła ostateczną klasyfikację. Dla utalentowanego zawodnika opolskiego klubu udział w tak prestiżowej imprezie jest doskonałą okazją do podniesienia poziomu sportowego, podczas rywalizacji z najlepszymi motocyklistami Starego Kontynentu.

Kucharski w pierwszym dniu zajął 7. miejsce w klasie Junior E1 i był 46. w generalce, a następnego dnia podkręcił tempo jazdy i dojechał do mety na 6. pozycji w swojej grupie i jako 39. w generalce.

Doskonale pojechali pozostali Polacy. Świetny występ zaliczył Paweł Szymkowski, który najpierw wygrał rywalizację w klasie Junior E2/3 i był 9. w generalce, a następnie przyjechał na metę trzeci i 13. w generalce.

W klasie Junior U20 Adam Tomiczek zwyciężył w pierwszym dniu (11. ogólnie), a potem był drugi (6. w generalce). W tej samej klasie walczył także Maciek Giemza, który w pierwszym i drugim dniu zawodów plasował się na 10. pozycji. Klasyfikację generalną w sobotę wygrał Brytyjczyk Tom Segar (Senior E2), natomiast nazajutrz triumfował Maurizio Micheluz (Senior E1).