Szarmach wygrał zawody drwali w Bobrowie. Pech Stochniałka

Mirosław Dragon
Kamil Szarmach (z lewej) i Jacek Stochniałek.
Kamil Szarmach (z lewej) i Jacek Stochniałek. Mirosław Dragon
Mistrz Polski juniorów pokonał mistrza Polski seniorów - Kamil Szarmach wygrał z Jackiem Stochniałkiem.

45-letni Jacek Stochniałek to hegemon Międzynarodowych Zawodów Drwali w Bobrowie. Wygrał u siebie sześć razy (mieszka w sąsiednim Żytniowie), do tego jest 4-krotnym mistrzem Polski.

Dzisiaj po czterech konkurencjach był drugi i w finale walczył w parze o zwycięstwo z 25-letnim Kamilem Szarmachem.

Ostatnia konkurencja to widowiskowe okrzesywanie pni z 30-centymetrowych kołków. Jacek Stochniałek jest wirtuozem tej konkurencji, potrafi w kilkanaście sekund idealnie bez błędu okrzesać pień.

Dzisiaj również rozpoczął z impetem, ale kiedy zostało mu tylko 5 kołków, z pilarki spadł łańcuch, a w efekcie Stochniałek spadł w klasyfikacji aż na 15. miejsce.

I miejsce zdobył Kamil Szarmach z Czerska (woj. pomorskie).
II miejsce - Roman Szala (Jełowa)
III miejsce - Marek Bagrowski (Strzałkowo/Nadleśnictwo Gniezno).

Wkrótce w portalu nto.pl więcej zdjęć, informacji i film z XV Międzynarodowych Zawodów Drwali w Bobrowie.