Za nami drugi dzień mistrzostw Polski w lekkoatletyce

Agata Furman w finale biegu na 400 m przez płotki zajęła 7. pozycję.
Agata Furman w finale biegu na 400 m przez płotki zajęła 7. pozycję. Sławomir Jakubowski
Dorobek medalowy reprezentantów naszego regionu się nie powiększył.

W czwartek nie było większych szans, by ktoś wzorem kulomiotki Anny Wloki (Podium Kup), która zajęła we środę 3 miejsce, stanał na podium.

W finale na 400 m przez płotki biegły dwie zawodniczki AZS-u Politechniki Opole: Agata Furman i Mirela Kujawa. Weszły one do finału z 7. i 8. czasem eliminacji i takie też miejsca zajęły w walce o medale. Furman miała czas 60,69 sek., a Kujawa 60,93.Wygrała Joanna Linkiewicz (AZS Wrocław - 55,98 sek.).

Rywalizację w dziesięcioboju ich klubowy kolega Paweł Pieróg skończył na 5. pozycji z wynikiem 5354 punkty, który jest jego rekordem życiowym. Do czwartego - Patryka Bachara (ŚląskWrocław) stracił tylko osiem punktów, ale do podium już strata była ogromna - ponad 750 punktów. Wygrał Krzysztof Miara (AZS Warszawa). Miał on 6745 punktów.

W rzucie młotem startował inny zawodnik klubu z Opola - Rafał Ciszewski. Miał najlepszy w tym roku wynik - 59,94 m i zajął 9. lokatę. Wygrał aktualny mistrz świata - Paweł Fajdek (Agros Zamość, 78,80 m).

Czwartek będzie ostatnim dniem zawodów w Szczecinie. Z AZS-u Politechniki Opole startują: Iwona Stach (rzut dyskiem), Konrad Owczarek (skok wzwyż), Michał Kula (110 m przez płotki) oraz Piotr Piotrowski (MGOKSiR Korfantów) w biegu na 3000 m z przeszkodami.