III liga: Rekord Bielsko-Biała - Odra Opole 2-3

Marek Gładkowski ustrzelił hat tricka.
Marek Gładkowski ustrzelił hat tricka. Oliwer Kubus
Do Bielska Odry przyjechała po raz drugi w obecnych rozgrywkach, ale jako zupełnie inny zespół. Pierwsza wizyta zakończyła się porażką z Podbeskidziem II 0-4, teraz było znacznie lepiej.

Już po 10. minutach nasi piłkarze się uaktywnili, ale strzału nie przyniosły akcje K. Gancarczyka i Gładkowskiego, a dopiero Deja zatrudnił Górskiego. Rekord odpowiedział główką Hanzela, z którą poradził sobie Kleemman. W kolejnych minutach trwała walka, ale groźniej było w polu karnym Odry, choć bez klarownej okazji. W 39. minucie najpierw za długo zwlekał M. Gancarczyk, po strzale Dei był róg, a po nim niecelnie głową uderzał Gładkowski. Za chwilę dwa razy niecelnie strzelał Hanzel i wreszcie w 45. minucie padł gol dla Odry.

Dalekie podanie Gawrona ze swojej połowy dotarło na 20 metr do Gładowskiego, który korzystając z tego, że nikt go nie zaatakował przyjął piłkę i z 18 metrów pokonał Górę.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie Gaudyn huknął z 10 metra w okienko krótkiego rogu bramki Kleemmana i doprowadził do wyrównania. Prowadzenie mógł odzyskać K. Gancarczyk, ale przestrzelił. Odra miała jednak w swoich szeregach. Dwie identyczne akcje, przyniosły opolonam dwubramkowe prowadzenie. W ciągu 120 sekund Gładkowski trafił dwa razy, wykorzystuując złe ustawienie obrońców i sytuacje sam na sam z bramkarzem. Dwa gole poprzedził jeszcze dwie kontry, po których brakło precyzji M. Gancarczykowi.

Opolanie mieli mecz pod kontrolą, ale w 75. minucie sytuacja się skomplikowała. Po próbie wymuszenia karnego przez K. Gancarczyka sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę i odesłał do szatni. Bielszczanie zwietrzyli swoją szansę i zaatakowali, ale nadziali się na kontrę, po której Deja strzelił z 20 metrów, a Góra efektownie wybił piłkę na róg. W 88. minucie Sikora odrobił nieco straty miejscowych, ale opolanie na więcej im nie pozwolili.

Rekord Bielsko-Biała - Odra Opole 2-3 (0-1)
0-1 Gładkowski - 45., 1-1 Gaudyn - 48., 1-2 Gładkowski - 67., 1-3 Gładkowski - 69., 2-3 Sikora - 88.
Rekord: Góra - Gaudyn (66. Sikora), Bojdys, Rucki, Waliczek (71. Ptofic) - Maślorz, Wasiluk, Sobik, Olszowski (61. Szymański), Żołna (46. Cybulski) - Hanzel. Trener Wojciech Gumola.
Odra: Kleemann - Droszczak, Gawron, Michniewicz, Kiełbasa - M. Gancarczyk, Peroński (60. Udarević), Flejterski, Deja (83. Napora), K. Gancarczyk - Gładkowski (90. Wolny). Trener Zbigniew Smółka.
Sędziował Piotr Bielecki (Tychy). Żółte kartki: Waliczek, Bojdys, Olszowski - K. Gancarczyk, M. Gancarczyk, Droszczak. Czerwona kartka K. Gancarczyk (77., druga żółta). Widzów 150.